#29624
Anonim
Pasif

Sevgili Jesus_Lover, :papatya::papatya:

Öncelikle sizi Rab İsa Mesih adıyla selamlıyorum. İsa Mesih’i Rab ve kurtarıcı olarak yaşamınıza almakla, yaşamınızda vermeniz gereken en önemli kararı vermişsiniz. Bundan sonra Rabbin kutsal ellerindesiniz. Kutsal Ruh bundan sonra size adım adım yol gösterecek ve gerekli olan her şeyi öğretecektir, bundan hiç kuşkunuz olmasın. Ayrıca Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) Tanrı’nın değişmeyen diri Sözleri’dir. Onu okuduğunuzda Tanrı, Ruhu aracılığıyla sizinle konuşacaktır. Bedenimizin beslenmemiz için ekmeğe ve suya nasıl gereksinimi varsa, ruhumuzun da aynı şekilde ihtiyacı vardır. Ruhsal gıdamızı alamazsak ruhsal bakımdan zayıflar, ölürüz. Bu nedenle Kutsal Kitap’ı düzenli olarak okumak gerekir, okumadan önce dua etmek çok önemlidir. Çünkü o zaman okuduğumuz sözleri anlayabilmemiz için Tanrı’nın Kutsal Ruh’u bu sözleri bize açıklar.

Eski inancınızdan kalma bazı kalıplaşmış sözleri istemeyerek tekrarlamanız sizi bu kadar üzmesin. Bu konuda dua edin, eskiden kalma bazı alışkanlıklardan kurtulmayı genellikle kendi gücümüzle başaramayız.

İslam inancına göre öteki dünyada yargı anında sorulara arapça yanıt vermek gerekirmiş. Tanrı her dili bilir! İsa Mesih’e iman edip, O’nu Rabbi ve kurtarıcısı olarak yaşamına alan bir kimse zaten yargılanmayacaktır. Onun ödemesi gereken günahlarının cezasını İsa Mesih haç üzerinde kutsal Kanını dökerek ödemiştir. Sizin de günahlarınızın cezasını İsa Mesih kanıyla ödemiştir. O sizi çok seviyor, O’nun çocuğusunuz. Tüm zayıflıklarınızı, istemediğiniz alışkanlıklarınızı, sorunlarınızı İsa’ya götürdüğünüzde, O her zaman size yardım etmeye, yol göstermeye hazırdır. Anlayışlı, sabırlı, sevecen bir Rabbimiz var. O, çocuklarının her sorunuyla, her ihtiyacıyla yakından ilgilenir ve gerekeni kendi zamanında yapar.

Esenlikler
Suna