#29652
Anonim
Pasif
izmirligizem;7267 wrote:
ŞÖYLE DÜŞÜNMEK GEREKİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM HERŞEYİN BİR ORJİNAL ŞEKLİ VARDIR ve ona sadık kalmak bazen gereklidir.ayrıcada araplardan söz ederken pis sakallı adamlar gibi tanrının yartamış olduğu insanları küçük görmek nedenli doğru acaba?incilde buyruluyorki kendini en küçük gören en büyüktür. ondan dolayıda asla insanlara hakaret etmememk lzım.

Herşeyin bir orjinal şekli vardır şüphesiz. Eğer dua ediyorsak, kendi ana dilimizde, içimizden geldiği gibi özgür bir şekilde etmeliyiz. Ezberlenmiş bir dua şekli zaten anlamsızdır. Hele bir de bu ezberlenmiş duayı anlamadığımız bir dilde, hissedemeden tekrarlıyorsak, o zaman çok daha anlamsızlaşır ve orjinalliği bize bir yarar sağlamaz.

Bana göre dua etmek Tanrı ile konuşmaktır. Konuşarak O’nu övmek, yüceltmek, teşekkür etmek, ihtiyaçlarımızı ve sorunlarımızı O’na iletmek demektir. Bu konuda sevgili İzmirligizem size katılamayacağım. Ama Araplardan sözederken onları küçümsemek, aşağılamak doğru bir şey değildir. Tanrı’nın yaratmış olduğu her insan çok değerlidir. Kutsal Kitap bizlere herkesi kendimizden üstün saymamızı ve onlara değer vermemizi buyurur.

Sevgiler
Suna