ANASAYFA Forum SEKÜLER KONULAR… Çocuk Aldırma (Abortion) Kürtaj ve Gebeliği Reddetmek Re: Kürtaj ve Gebeliği Reddetmek

#30498
Anonim
Pasif
izmirligizem;9078 wrote:
sevgili arkadaşlar bir konuda size bir soru sormak istiyorum ve gerçektende bu konudaki yorumları çok merak ediyorum.hepmizin malumu zina semavi dinlerin hepsinde yasak ve günah olarak ilan edilmiş. hatta eski antlaşmada vede bazı islam ülkelerinde çok ağır cezalar öngürlümüştür.

Sevgili İzmirligizem,
Kürtaj yapmak ve yaptırmak kesinlikle suçtur. Bir insanı öldürmekle eş değerdedir. Çünkü ana rahmindeki küçücük, savunmasız bir cenini öldürüyorsunuz, onun yaşama hakkını elinden alıyorsunuz. Kişi bu günahından pişmanlık duyarak tövbe etmezse, suçludur ve bu konuda Rab’be hesap vermek zorundadır.

Quote:
Peki bu zina suçu nasıl meydana geliyor?mesela kadın ve erkeğin evli olmasımı zinayı suç sayıyor?yoksa bekar kızların ve erkeklerin yaptıkları cinsel birleşmelerde zina kapsamına giriyormu? Bu zina konusunu merak ediyorum bu konuda yorumlarınızı yazarsanız sevinirim

Evlilik dışı her türlü ilişki günahtır ve zinadır. Hem evli insanların karşı cinsle ilişkiye girmesi; hem de bekar kız ve erkeklerin birbiriyle cinsel ilişkiye girmesi zinadır ve Tanrı’nın gözünden suçtur.

‘Zina etmeyeceksin dendiğini duydunuz. Ama ben size diyorum ki, bir kadına şehvetle bakan her adam, yüreğinde onunla zina etmiştir.

Eğer sağ gözün günah işlemene neden olursa, onu çıkar at. Çünkü vücudunun bir üyesinin yok olması, bütün vücudunun cehenneme atılmasından iyidir’ (Matta 5:27-29).

‘Köpekler (düşük karakterli insan anlamında) büyücüler, fuhuş yapanlar, adam öldürenler, putperestler, yalanı sevip hile yapanların hepsi dışarıda kalacaklar’ (Esinleme 22:15).

Sevgiler
Suna