ANASAYFA Forum HRİSTİYAN YAŞAMI VE UYGULAMALARI Ölüm Korkudan özgür Olmak Re: Korkudan özgür Olmak

#29626
Anonim
Pasif

Tanrı bana, Kendi sevgisinin korkuyu silip attığı konusuna ilişkin bu vahyi verdikten hemen sonra, onu uygulamaya koymam gerekti. Arabamızda sorunlar vardı. Arabamızın şanzımanının bozulduğunu düşünüyorduk. Eğer tamamen çalışmıyor olsaydı yenisini almak büyük olasılıkla dört ya da beş yüz dolar tutacaktı. Bizim bu kadar paramız yoktu. Bu yüzden onu olduğu gibi kullamayı sürdürdük.

O sabah Tanrı bana, ” Joyce, sadece bütün gün beni sev ve seni harekete geçirmeme izin ver. Başka hiçbir şey yapman gerekmiyor. Büyük bir iman kadını olman gerekmiyor. Bütün yapman gereken beni severek ve benim seni sevmeme izin vererek yaşaman. Her zaman. Seni sevmeme izin ver ” diye seslendi.

Bu yüzden kendimi imanda bina ederek , Tanrı’ya ilahiler söyleyerek ve yeni ilahiler yazarak harika bir vakit geçirerek etrafta dolaşıyordum. Sonra birden bire kocamın garajda olduğunu duydum. Ama işe daha 45 dakika önce gitmişti. Kapıyı açtı ve , ” Aarabayı birinci vitesten bir türlü çıkartamadım. Bunu tamire götürmemiz gerekecek ” dedi.

Kapıyı kapattım ve gülmeye başladım. Bu yapmaya karar vermiş olduğum bir şey değildi. Öyle oluverdi. Öylece ruhumdan kopup geldi. tanrı da bana, gülebilmemin sebebinin tüm sabah O’nun beni sevmesine izin vermiş olmam olduğunu gösterdi. Tanrı’nın sizi sevmesine izin vermek, imanın sizden akması için kapıyı açar. Gülmeye başladım ve bu imandı. ( J. M. )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !

” En yücelerde Tanrı’ya yücelik olsun, yeryüzünde O’nun hoşnut kıldığı insanlara esenlik olsun ! ” ( Luka 2:14 )isasiyahbeyaz :elsalla: