Re: ‘Kadınlarımız çok eşliliği kabullenmeli’

#30232
Anonim
Pasif

@BURÇ 8026 wrote:

3.Muhammed 9 yaşındaki bir kızla gerdeğe girmiştir tarzında bir cümle kullanmadım!Madem konuyu açtınız, düşüncemi söyliyeyim, Muhammed akraba evliliği yaparak, 9 yaşındaki bir kız çocuğuyla evlenmiş midir yoksa evlenmemiş midir?
Geçenler TV de bir tartışma programı izliyordum.Yaşar Nuri’de yine başroldeydi.Hayır efendim diyordu, olur mu öyle şey diyordu, siz peygamber efendimizi nasıl olurda 9 yaşında bir kızla evlenmiştir dersiniz diyordu.Spiker sordu.Peki biz bu güne kadar bunu hep böyle öğrendik dedi.Muhammed 9 yaşındaki kızla evlenmemişmidir dedi.Yaşar Nuri ise o kız çocuğu ile evlendiğini ama kızın yaşının 9 değil 15 olduğunu iddia etti.Güleyim mi ağlayım mı inanın ki şaşırdım.9 yaşıyla yada 15 yaşıyla hiç bir şeyin bilincinde olmayan, daha blu çağına bile girmemiş bir kız çocuğundan bahsediliyor burada!

Ülkelerin iklim koşullarına göre çocuğun ergenliğe girme yaşı değişiyor Arabistan’da bir çocuğun ergenliğe girme yaşı 9-10 civarında. Arabistan’da bir çocuk 13 yaşında ehliyet alabiliyor.15 Yaşında evlenebiliyor. Bu bölgedeki iklim koşulları nedeniyle çouk küçük yaşta olgunlaşıyor.

Biyoloji kitaplarında okumuşsunuzdur ergenliğe girme zamanı o ülkenin iklim koşullarına göre değişiklik gösterir diye