ANASAYFA Forum HRİSTİYAN TÜRKLER Aktüel Gelişmeler Izmirde Rahibi bıçaklayan gence, 4 yıl 7 ay hapis Re: Izmirde Rahibi bıçaklayan gence, 4 yıl 7 ay hapis

#30999
Anonim
Pasif
Â’raf;11714 wrote:
Buraya eklediğiniz ayetleriin anlamını çözebilecek düzeyde değilim henüz. Dolayısıyla sizin anlamlandırdığınız bir anlamı kasd ederek yazmadım.

Mesajımdaki ilk paragrafı bütünüyle alırsanız başka, o paragraftan sadece bir cümleyi çekip alırsnız başka sonuç çıkar. Hristiyanların inançlarını doğru bir inanç ve tuttukları yolun da doğru bir yol olmadığını düşünürdüm bir zamanlar. Bunu ifâde etmek için yazmıştım.

Sayın A’raf, bu düşüncenizin bir zamanlar olduğunun farkındayım. Ama yazınızın o kısmını okuduğumda aklıma ilk olarak Rab İsa Mesih’in bu dünyadan olmadığımızla ilgili sözleri geldi. Yoksa niyetim cımbızla çekmek değildi. O nedenle doğru bir tespit olduğunu düşündüm ve paylaşmak istedim. Ve inanıyorum ki eğer siz bunu yürekten dilerseniz Rab mutlaka okuduğunuz ayetleri sizin yüreğinize fısıldayacaktır. Çünkü aynı zamanda O şöyle de dedi:

‘Dileyin, size verilecek; arayın, bulacaksınız; kapıyı çalın, size açılacaktır. Çünkü her dileyen alır, arayan bulur, kapıyı çalana kapı açılır’ (Mat 7:7-8).

Siz yeter ki isteyin, O’nun adıyla dilediğimizi alacağımıza dair bizlere verilmiş bir söz var. Ve şükürler olsun ki, O her zaman sözünü tutar. Rab yüreğinize ışık olup esenlik versin.