#31268
Anonim
Pasif

a-rabbe hamdolsun
Sevgili Doğacığım

Tanıklığını okuyunca gerçekten çok etkilendim. Daha küçücük yaşlarda, küçücük yüreğinde Tanrı inancının olmayışı, insanlarda, çevrende, ailende gördüğün sevgisizlikler yüzünden karanlık, bunalımlı ve anlamsız geçen bir çocukluk döneminden gençliğe geçişin… Tüm bunları yaşarken, seni devamlı izleyen sevgi dolu bir çift göz, tüm tehlikelerden koruyan sevgi dolu bir EL ve sana yaşamın boyunca ulaşamadığın sevgiyi sunan merhamet dolu bir yürek! İşte bu eşsiz kişi Rab İsa Mesih’tir Doğacığım.

Rab kaybolanları arıyor, onları çağırıyor ve kurtarıyor, tıpkı seni kurtardığı gibi. İsa Mesih kaybolmuş kuzularını bulunca kucaklıyor, bağrına basıyor, yaralarını sarıyor ve iyileştiriyor. Sonra üzerlerindeki günahlı, kirli giysiyi çıkarıyor, tertemiz, bembeyaz bir kaftan giydiriyor. Doğruluk kaftanı bu!

İsa Mesih’in olmadığı yürekler karanlıktır, sevgisizdir, İsa Mesih’i gerçekten kişisel olarak tanımayan bir kimsenin yaşamı günahlarla, yanlışlarla doludur. Böyle bir kişi istediği kadar dindar olsun, kapansın, namaz kılsın, farketmez. Önemli olan o kişinin yüreğinin değişmesi.. Yürekleri ancak İsa Mesih değiştirebilir, karanlık yaşamları ancak İsa Mesih aydınlatabilir, huzuruyla doldurabilir.

Evet küçük kuzucuk, Rab’bin ailesine hoş geldin. :kucak:Tanıklığın için de çok teşekkürler! Bu etkili tanıklığının pek çok kaybolmuş cana ışık ve bereket olmasını diliyorum.

Rabbin esenliğinde kal!

Sevgiler
Suna