Re: Ilker çinar – Kara Kuvvetleir Personeli çikti

#29455
Anonim
Pasif
İstihbaratçı eski papazdan tuhaf açıklamalar: Ben toplum mühendisiyim
papaz.jpg

Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı uzman çavuş rütbesiyle istihbarat elemanı olarak çalıştığı iddia edilen eski papaz İlker Çınar, kendisinin toplum mühendisi olduğunu iddia etti. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde çalıştığını doğrulayan Çınar, hangi tarihlerde ve nerelerde görev aldığı konusunda ısrarlı soruları ise cevapsız bıraktı.

Sözde değil özde devletçi olduğunu ve gerçekleri yargı önünde açıklayacağını kaydeden eski papaz, zamanı geldiğinde misyonerlik faaliyetleri yürüten Türklerin isimlerini de açıklayacağını ileri sürdü. İnsanların katledilmesine karşı olduğunu ifade eden Çınar tuhaf açıklamalarını şöyle sürdürdü: Bu bir ekoller savaşıdır, niye kabul etmiyorlar ki? Ekoller savaşında birtakım güçler kendi çıkarları doğrultusunda bazı şeyleri servis ederler. Bazı taşeronları kullanırlar. Bu ekoller savaşında beklentileri olan insanlar birtakım entrika-lara yol açabilirler.” “Başpapazlık yaptığı dönemde KKK personeli olarak Emekli Sandığı’na primlerinin yatırıldığı yönündeki iddiaları yalanlayan Çınar, “Böyle bir belge varsa çıkartsınlar. 1992 yılında TSK’da çalışmışlığım var, bunu söyleyebilirim, ama benim ilişiğim kesilmiştir.” ifadesini kullandı. ABD’nin ölüm listesinde olduğunun kendisine söylendiğini iddia eden Çınar, devleti için ölmeye hazır olduğunu kaydetti. Kendisine bu tür bilgilerin kimler tarafından verildiğini yargı önünde anlatacağını dile getiren Çınar, “Ben sözde bir devletçi de değilim. Hakikatte, özde bir devletçiyim.” dedi.

14 Haziran 2008, Cumartesi

Not : sevgili rkadaşlar bahsi geçen İlker ÇINAR eskiden papaz veyahut Baş papaz değildi. Tarsus da çoğu önderlerden uzak ve farklı iki önderin yanında yardımda bulunan biriydi. Yani Başpapaz veyahut Pastör filan değil di. Bilgilerinize….