#30681
Anonim
Pasif

Samsun’da dediğiniz kilise, sanırım ki; kilise kavşağı denilen yerdeki kilise. Ben o arada yaşayan insanlara sordum ve de konuştum. Hiç de insanların oraya karşı bir olumsuz tavrını görmedim. Hatta yabancı olmama rağmen çok da yardım ettiler.Bir kaç kişinin yaptığı olumsuz davranışları genele yaymayalım. Zira; ülkemizde insanlar, neredeyse medyayla ( basın-yayınla ) yatıp kalkıyorlar. Değerlendirmelerimizde, dikkat olması gerekir, sanırım.

Fırat Abi kilise kavşağı neresi bilmiyorum; ama şehir merkezinden (Atatürk heykelinin olduğu yerden) yukarıya doğru yürüyünce (limana doğru değil) bir yerlerdeydi. Sanırım mecidiye denilen yerin üst kısmı oluyor.

Oranın halkının kiliseye karşı olumsuz tutumunu bende görmedim; zaten benim sitemim rahibeydi. Kilise dediğimiz yer Rab’bin evidir; sebeb ne olursa olsun nasıl kapalı tutabilir ki orayı? Ki gittiğim gün de, ibadet günü olan pazar günüydü… O tarihten sonra birşeyler değişti mi, kilise yeniden açılmaya başlandı mı inanın ki bilmiyorum… Ben eski rahip zamanın da da gitmiştim oraya ve hiç böyle sorunlar yoktu.