Re: Herkeze Merhabalar

#30818
Anonim
Pasif

AnılUZLU;9646 wrote:
Öncelikle başlığımdada belirttiğim gibi herkeze merhaba.Sevgili Hristiyan kardeşlerim ben bir Müslüman olarak size ve inancınıza sonsuz saygı besliyorum.Çünkü bu Hem Allah’ın emri,hem de çevremdeki Hristiyan arkadaşlarım da benim inancıma saygılılar.Ve eminim ki sizlerde öylesiniz.Dinimi değiştirme düşüncesiyle bu siteye gelmedim.Sadece Hristiyan kardeşlerimi daha da yakından tanımak istedim.

Gördüğüm kadarıyla bu internet sitesindeki Hristiyan kardeşlerim oldukça anlayışlı,sabırlı,bilgili ve tecrübeli insanlar.Yüce Allah’ın gönderdiği bir dini sizin gibi insanlardan daha iyi öğrenmek istiyorum.Umarım bana bu konuda yardımcı olursunuz quote]

Merhaba sayın Anıl Uslu,
Hristiyantürk forum sayfamıza hoşgeldiniz. Buraya Hristiyanları tanımak ve hristiyanlık hakkında bilgi edinmek için geldiğinizi söylüyorsunuz. Size bu konuda severek yardımcı olmaya çalışırız. Sorularınız olursa çekinmeden bize sorun, düşüncelerinizi bizimle paylaşın. Hristiyanlığı kulaktan dolma sözlerle değil de, kendi ana kaynağından öğrenmekle en doğrusunu yapıyorsunuz.

Quote:
Ve dikkatimi çekti hiçkimsenin dinini değiştirme düşüncesinde değilsiniz.Yanlızca kendi iradesi ile dinini değiştirmek isteyenler için bilgi veriyorsunuz.Bu benim inanın çok hoşuma gitti.

Quote:
Herkesin inancına saygılıyız ve hiç kimsenin dinini değiştirme gibi bir çabamız yok. Sizin gibi kendi istekleriyle bu konuda bilgi edinmek isteyenleri Kutsal Kitap ışığında aydınlatmaya çalışırız. Burası bir Hristiyantürk Web sitesi olduğu için, buradaki tek amacımız İncil’deki kurtuş müjdesini insanlara duyurmaktır. Bu Müjde, İsa Mesih’in, gökteki görkemini bırakarak insan bedeni alıp yeryüzüne inmesi, insanların günah cezasını kaldırmak için çarmıh ölümüne giderek kurtuluş sağlamasıdır. Bu kurtuluş herkes için geçerlidir. Her kim İsa Mesih’e iman eder ve O’nu Rab ve Kurtarıcı olarak yaşamına alırsa sonsuz ölüm yargısından kurtulup sonsuz yaşama geçer.

Tanrı’nın bu yönde size Ruhu aracılığıyla yol göstermesini ve sizi bereketlemesini diliyoruz.

Sevgilerimle