#29602
klaus
Anahtar yönetici

Rabbimiz hepimize merhamet etsin, :aklikarisik:

Sanırım buradaki kardeşlerimden çoğu Protestanlığı sonradan benimsemiş ve İsa Mesih”in merhametine sonradan sığınmış kardeşlerimiz.

Ben kendi adıma bir boşluk içindeyken hep Tanrı’ya kızgın yaşadım. Babam ben çok küçükken öldüğü, fakir bir ailenin çocuğu olarak doğduğum, 12 eylül ihtilali ben tam üniversiteyi kazandığım yılda olup okuldan atıldığım için hep Tanrı’nın beni dışladığını düşünüp herzaman isyan ettim. Tabi bu kızgınlık ve isyanımı, günahları günlük yaşamın her anında işleyerek dışa vurdum. Bir gün gelip de bir kardeşim bana doğruyu anlatana kadar bu böyle devam etti. Şimdi çok pişmanım, günlerim dua edip af dilemekle geçmekte. Merak ettiğim; acaba günahlarımızın bu dünyada ödenenecek bir bedeli var mıdır? Kefaretini ödeyebileceğimiz günahlarımız var mıdır varsa nelerdir? Günahlı dönemimde haklarını gaspettiğim, haksızlıklar yaptığım, canlarını yaktığım insanlara kendimi nasıl af ettiricem? Onların hepsini tek tek bulmam mümkün değil. Bulduklarımın da beni bağışlayacaklarından emin değilim. Belki benim durumumda yada benzer kaygılar içerisinde olan kardeşlerimde vardır burada yazacaklarınız bize yol gösterecek ve bizi rahatlatacaktır.

Zaman zaman rüyalarıma giren ve beni gerçekten çok rahatsız eden bu konuda yardımcı olacaklara şimdiden çok teşekkür ederim.hamdolsun

Sevgili kardeşim. inan bana yazını şu an okudum ve ağlamamak için zorlandım ama pek başarılı olmadım. o kadar yüreğime hitap etti ki yazın. Geçmişte hepimizin hataları ve isyanları oldu. Bu Mesih’ten önceki yaşamımızda kaldı. Ben de senin gibi evde yalnız kalınca bol bol dua edip, yüksek sesle İsam ile konuşup tövbe ediyorum .
Biliyor musun İsa seni çok seviyor. ve senin bu düşüncelerin Tanrı’dan değil,şeytandan. Şeytan boş durmuyor, sürekli çalışıyor. Tövbe ettiğimiz konular hakkında sürekli düşüncemize saldırıp bizi rahat bırakmıyor. Ama bir yandan da Tanrı bizim imanımızı gözlemliyor, bizi deniyor. Yani şuçluluk duygusu hissedip, şeytanın oyununa geliyor muyuz? Yoksa bu düşünceleri yani şeytanı
İsa mesihin adı ile kovalayıp gönderiyor muyuz?

Artık haksızlık yaptığımız o insanları veya kalbini kırdığımız o insanları özür dilemek için bulamasak da en önemli olan ne biliyor musun ? Tanrı’nın önünde tövbe etmemiz ve imandan düşmememiz için dua etmemiz ve İsa mesihi, Rabbimiz ve Kurtarıcımız olarak kabul etmektir.

Biliyor musun 9 ay önce annemi kaybettim. Evde yatağında kollarımda verdi son nefesini. Kanserdi. yatalaktı ve 20 kiloydu. anneme 11 yıl baktım. Hiç yanından ayrılmadım, son günlerinde annem bana hakkını helal etti. Müslümandı ama İsa’ya dua ederdi şifa için benimle birlikte. Bana dedi ki ‘artık ölmek üzereyim. Bana çok iyi evlat oldun ve baktın. Ben ölünce kendine altın bir bilezik al,hatıram olsun. Hakettin.’

Annem öldükden sonra nasıl olduğumu tahmin edersin herhalde. İmanlı olmasaydım yaşam tarzım farklı olurdu o ruh haliyle veya İsam olmasaydı şu anda annemin yanına gitmek için her yolu denerdim. Ama Rab bize güç veriyor. Rab bizim imanımızı deniyor.
ve aylar boyunca her gece şeytan beni rahat bırakmadı, bana sürekli ‘anneni sen öldürdün, ona iyi bakamadın’….dedi durdu, beynimi yedi . ki annemin ne düşündüğünü bildiğim halde. Bu düşüncelerin Tanrı’dan olmadığını anlamam aylar aldı inan bana.

(ve kilisemin ihtiyarları bana sürekli etkin bir şekilde dua ettiler ve o kötü kapıları bir daha açmamak üzere kapattılar. ama dediler ki: ‘Bu kapıları artık açmamak senin elinde’ sen de kardeşlerden bu konuda dua isteyip, o kötü kapıları kapatabilirsin.)

Biliyor musun hala daha o altın bileziği almadım, almak içimden gelmedi. Ama arkadaşlarım ısrarla almamı, bunun annemin bir vasiyeti olduğunu söylediler. Bilmiyorum. sanki o bileziği hak etmediğimi düşünüyorum hala daha. Belki bir gün alırım. kim bilir.

Rab bizi o kadar çok seviyor ki kardeşim inan bana.
ve seni de çağırıp kurtardığı için Rabbe yücelik olsun. amin.

İsa der ki: ‘bir kişiyi Babam bana çekmedikçe, o kişi bana gelemez!’

Tanrı seni ne kadar seviyor anladın değil mi ? Seni biricik Oğlu’na çekti. Artık ikimiz de bu düşüncelerden sıyrılıp, Mesih’te yepyeni bir yaşamı haketmedik mi ha ne dersin? ‘

not: eğer bu düşünceler gene seni rahatsız ederse benim yaptığım gibi: ‘Isa Mesih’in adıyla git ve rahat bırak beni’ de ve hemen yüksek sesle, bağıra bağıra ilahi söyle. Veya hemen ilahi cd si koy dinle. Ben neye inanırım biliyor musun? Eğer bir evden ilahi yani müzik sesi gelirse o evin içinde melekler dans etmeye başlar ve şeytan o eve yaklaşamaz :)

Rabbin selameti üzerinde olsun kardeşim. Rab seni berketlesin. amin.