#29607
Anonim
Pasif

merhaba
Sevgili Kayram,

Duyarlılığına çok teşekkür ederim. İnsanlara eziyet etmeyi, masumları maddi rant uğruna katletmeyi, kadın çocuk demeden can almayı kendilerine görev sayan canilerin yaşadığı bu dünyada sizler gibi kardeşlerimin hala varoluşu, benim gibi kendini boşlukta kaybetmiş kişilerin doğruyu bulmasında nekadar büyük bir şans. Rabbim seni ve senin gibi ışığıyla yol göstecek kardeşlerimi bereketlesin, günahlarını af etsin ve doğruyu anlatma çabası noktasında güç versin. AMİN.

Sevgili kardeşim, imanlı olmadan önce yaptıklarım şeytanın ne kadar güçlü olduğunu ve insanlar üzerinde nakadar etkili olduğunu göstermekte. Tabii ki biz aciz kulların da ne kadar zayıf ve kolaycı olduğumuzun da bir kanıtı. İlk insanlardan bu yana inananların günah dediği ama şeytanın tadılması gereken zevkler olarak bize sunduğu iğrenç tekliflere okadar çabuk evet diyor ve yaşamaya başlıyoruz ki! Ben kendi adıma kurtuluşu bulmuş olmaktan çok mutluyum ama ne yazık ki ülkemizde ve dünyada hala şeytana hizmet edip günahı mutluluk gibi yaşayan çok zavallı insanlar var. Rabbim onları kurtarsın.

Ben kendimi bir bardak çaya benzetiyorum. Güzel bir bardak çay için, sıcak su, çay, bardak, kaşık, şeker olmalı, biri olmazsa ne tadı olur ne zevki. Ben henüz demlenmemiş bir bardak çayım. Sadece bütün malzemeler hazır ama asıl önemli olan eksik. Çayı demleyecek olan usta bir çaycı. Usta olmazsa sadece rengi değişmiş bir bardak su olmaktan öteye gidemez hatta içene tat yerine acı verir. Ben iyice demlenip tatlı bir bardak çay olmak sonrada çay demlemeyi öğrenip bardak bardak çay demlemek istiyorum. Rabbim bana yardım etsin.

Sevgili Kayram, Annenizin ölümüne çok üzüldüm onun müslüman olarak ölmesi daha da üzücü. Rabbim günahlarını bağışlar onuda yanına alır diye dua ediyorum. Ama Babamız ona merhamet edecektir çünkü o iyi bir evlat yetiştirip bıraktı biz acizlere yardım etmesi için. Eminim ki senin her güzel hareketinde anneniz Rabbimiz’e bir adım daha yaklaşacaktır.

Sevgili kardeşim, benim için dua et lütfen. Mesleğinizin size verdiği avantajla geçmişi bizden daha iyi biliyorsunuz. Kimler geldi ve gitti, günahları sevapları iyilikleri zalimlikleri hepsi Rab’be döndü. Sadece iyi yada kötü anılmaktalar. Babamız bizleri iyi anımsanan kullarından olmakla nasiplesin. Ben Ordunun Ünye ilçesinde yaşıyorum. ilçemiz tarihi çok eskilere dayanmakta. Belki buralarda bir gün çalışmanız araştırmanız olursa bende sizi misafir etme onuruna erişirim. Tabi ki bu sadece çalışmak için geldiğinizde anlamına gelmiyor. Ne zaman her ne sebepten karadenize yolunuz düşerse burada bir kardeşiniz olduğunu ve sizlerle olmaktan mutlu olacağını bilmenizi isterim. Sizlerden öğreneceğim bir cümle, İsa Mesihi anlatmaya sevdirmeye çalıştığım kardeşlerime bir roman olarak yansıyacaktır. Yardımlarınızı bekliyorum.

Rabbimizin bereketi, merhameti, ışığı sizinle olsun.

Babamızın cennetindeki sonsuz yaşam çabalarınızın ödülü olsun.

Bana yazdığınız her yazınızda, bir günahımdan arınıcam lütfen beni yanlız bırakmayın. Teşekkür ederim. Rabbin ışığıyla yolunuz aydınlık olsun.
iman ettim
tanri sevgidir
–amin