#30696
Anonim
Pasif

[QUOTEİşte bir yenisini daha yaşıyoruz.Kaybolan yaşamlar,yetim öksüz kalan ve hatta ölen çocuklar.Ne için?İktidar için mi?Dünyanın sahibi olmak için mi?Yoksa bana vurdun al sana misliyle demek için mi?
İsrail’in şu günlerde yapmış olduğu saldırıları sanıyorum ki bu forumda bulunan inancı ne olursa olsun hiç kimsenin kabullenmeyecektir.
Din inanç farklılığından öte savunmasız masum insanların öldürülmesi kabullenemeyecek bir olgudur.Yunus EMRE’nin dediği “Yaratılanı Sev Yaratandan Ötürü” cümlesi aslında hayatımız açısından şiar olacak bir söz.
Unutmayalım ki şu dünyada yaşadığımız sürece aynı acılar bizleri de bulabilir.Bu duygularla yapılan saldırıları kınıyor ve hepimizin duyarlı olmasını diliyorum.
][/quote]

Sayın Bursalı68,
İşte burada savaşın korkunç yüzünü bir kez daha görüyoruz. Savaş kiminle olursa olsun, kim başlatırsa başlatsın farketmez, yürekler acısı manzaraların yaşandığı, kadınların, çocukların ve suçsuz insanların katledildiği bir cehennem alemidir. Televizyonlarda o küçücük yavruların, bebeklerin ellerde taşınan cesetleri, ailelerin yürekleri dağlanarak acılar içinde ettikleri feryatlar, tabii ki insan olan herkesin içini parçalıyordur. Bizim de yüreklerimiz dağlanıyor, bazen gözyaşlarımızı tutamıyoruz.

Rabbimiz hiç bir insanın acı çekmesini, ölmesini ve yok olmasını istemez. Ancak Şeytan bunu ister. Dünya varaolalı bu savaşlar, katliamlar olmuştur. İlk savaş Adem’in bir oğlunun diğerini kıskançlık nedeniyle öldürmesiyle başladı. Ne acıdır ki, kıskançlık, kardeşin kardeşi öldürmesi taa o zamanlardan beri büyüyerek günümüze kadar devam etmektedir. Dileğimiz bu savaşların son bulması, suçsuz insanların ölmemesi ve barışın sağlanması. Bu da sadece Rabbimiz İsa Mesih’in Yeryüzündeki Bin Yıllık Egemenliğinde mümkün olabilecektir. İsa Mesih ikinci kez gelinceye kadar yeryüzünde bu tür felaketler giderek artacaktır. Bizi daha iyi günler değil, ama çok daha kötü, günler bekliyor.. (bkz. Matta 24. bölüm).

Rabbimiz savaş acısını yaşayan ve yakınlarını kaybeden o acılı insanları teselli etsin, yaralarını sarsın, onları kucaklasın ve korusun.

Sevgilerimle