Re: Ezan sesi müslüman yapti

#30114
Anonim
Pasif

Olay kandırmacanın ötesinde bir şey değil. Şimdi olayın ya da olguların sırasına bakalım:
1- Adam 55 yaşındanda. 30 yaşında ameliyat olduğunu ifade ediyor.Yalnış bir: 8 günlük iken ameliyat olmamış (İbrahim’in antlaşmasına göre ).
2- Fagot’un ne süre Türkiye’de olduğu ve kişliği belirgin değil. Yalnış iki:Amacı belli değil !
3- Fagot; bir Hristiyan değil. Olsaydı sünnetli sözüyle bir ameliyatı anlamazdı. Yalnış üç: yüreğinin sünnetsiz olmadığını bilmiyor.
4- Fagot: Ezanın türkçe olmadığını biliyorsa ki; o zaman neden Arabistan’a gitmemiş de Amasya’da huzur bulmuş. Yalnış dört: Sahtekarlık. Sadece duygusallık.
5- Fagot: Yaşamsal özellikleri bilinmiyor. Alkolik mi, yaşının özelliklerine yenilen biri mi, dünyasal yaşamda bitmiş biri mi, tutanacak bir dalı olmayan biri mi, sevgiyi bulamadığı bir insan ucubeti mi, yalnızlığının iskeletinde dolaşan biri mi, 55 yıldır bir noktaya sap olamamış biri mi,yaşının gelişinden korkup da bir yerlere sığınmaya çalışan biri mi !… Yalnış beş: Ölmekten kormak ve sevgisizlik…
6- Bütün müslüman ülkeleri gezen ( Habere göre ) bir insanın aklına 55 yaşından sonra mı geliyor inanç değiştirmek. Yalnış altı: Korku, ne yapacağını bilememe, iki yüzlülük ve de sığınacak bir yer arama.
7- Bu haberi var gibi ortaya koyma ya var olanı abartarak gösterme. Yalnış yedi: Magazincilik ve abartma.Gerçek inanlı olmayan birinin sığınmasına yardım etmek.
8- En büyük sıkıntı: Yalan. Neden Medine’de ( Eğer gittiyse ya da başka bir yerde ? ) müslüman olmamış ?

Bunlar magazinsel olgu ve yalanlar !Bırakalım böyle yalanları… Kimseyi aldatmayalım ! Gazeteciliğin alnında yazanları bilirim.İnkara gerek yok ! Magazinsel olguları atın bir yana . Siyasal olguların yanında yazılanlar yalandır. Magazinsel doğrular nedir ? sorulabilir. O da ispatlanabilr olanlardır. Resim ya da cd değil ! Bunların devri de geçti.Çünkü magazinsel kişiler, her şeylerini açıkta yapıyor…

Rab, sevgiyi bilmeyenlerin yüreğinde olsun.

Dünyayı kazansan ne yararı olur ?isasiyahbeyaz rabbe hamdolsun