#29007
Anonim
Pasif

Sayın bluebottle; yazınızın içeri açık ve net.Yani en azından şu iki tümceniz niyetinizi ortaya koyuyor : 1)” Kimse İncil’i ‘yorumlayamaz ‘ 2) İncil’in kısmen değiştirildiğini düşünüyorum.

Siz ;kendi insanı mantığınıza göre bir yorum getiriyorsunuz ki; o zaman Kutsal Kitap, rehberiniz olamaz.

Kutsal Kitap’ı okumak ile yorumlamak arsında fark olduğu gibi, okumak ile yorumlamak arasında da bir bağ vardır. Kutsal Kitap hakkındaki çağdaş tartışmalar hermeneutics’le (yorum bilimi ) ilgili soruların etrafında dönmektedir.

Yorum biliminin amacı, yorum yapımı konusunda ilkeler ve kurallar koymaktır.Yani yazılı belgeyi yalnış anlamaktan korumak ve de yalnış anlamamızın engellenmesi için kurallar geliştirilmiştir. Bu konuda forumda “Kutsal Kitap’ı bilinçli şekilde okumak ” diye bir bölüm yazıyorum.O yazıları okumanızı öneririm. İki satırla bu konuyu size derinlemesine anlatamam.

İkincisi; İncil’in kısmen değiştirildiğini ifade ediyorsunuz. Tanrı; kendi sözünün asla değiştirilemeyeceğini ( Hatta bir harfinin ) Kutsal Kitap’ta belirtiyor ki; bu da sizin Her Şeye Egemen ve diri Tanrı’ya (yazınızın bütünü ,bunu anlatıyor ) inanmadığınızı ortaya koymaktadır.

Bu bağlamlarda; kendi mantığınıza göre, “sevgi” sözcüğünü ön plana atarak aynı cinsin kendi aralarında eşcinselliği yaşayabileceğinizi savunuyorsunuz ki; bu da Kutsal Kitap’a tamamen aykırıdır.Yine forumdaki,” Cinselliğin İyileştirilmesi” ile ilgili yazıları; özenli tarafsız bir gözle okumanızı öneririm.

Daha önce eşcinsel olan insanın tövbe ederek , günahından dönmesi ile kurtuluşu olacaktır.Şeytanın oyunlarına kanarak, Rab’in isteminin karşıtı olan şeyleri savunmamanızı öneririm. Hala bu konuda birşeyler ispat etmek için yazmaya devam edecekseniz ki; sizi zorla ikna etmek gibi bir lüksüm olmadığından,yanıt yazma lüksüm de yok.

Rab, yüreğinize dokunsun.