#30396
Anonim
Pasif

Musa’nın elleriyle Mısır’da gerçekleşen bütün mucizeler, Tanrı’nın Musa ve İsrailoğulları’na onlarla birlikte olduğunun bir göstergesiydi. Ama daha ilk sorunda Tanrı’dan kuşku duymaya başladılar.

Musa Tanrı’dan yardım istedi, ama Tanrı onu azarlayarak güç ve yetkinin onda olduğunu ve kullanması gerektiğini söyledi. Çıkış 14:15 ve 16. ayetler Tanrı’nın tepkisini ortaya koyarlar: RAB Musa’ya,” Niçin bana feryat ediyorsunuz ? ” dedi, ” İsraillilere söyle, ilerlesinler. Sen değneğini kaldır,elini denizin üzerine uzat. Sular yarılacak ve İsrailliler kuru toprak üzerinde yürüyerek denizi geçecekler.

Tanrı Musa’ya gücün değnekte olduğunu hatırlatarak onu kaldırmasını ve denizi bölmesini söyledi. Böylece İsrailoğulları kuru topraktan geçeceklerdi. Şunu iyice anlamak gerekir: Tanrı kendine düşeni, siz kendinize düşeni yapana kadar yerine getirmez. Musa elini denizin üzerine uzattı. RAB bütün gece güçlü doğu rüzgarıyla suları geri itti, denizi karaya çevirdi. Sular, ikiye bölündü.İsrailliler, kuru toprak üzerinde yürüyerek denizi geçtiler. Sular sağlarında, sollarında onlara duvar oluşturdu. ( 21 ve 22. ayetler )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.
Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !
Dünyayı kazansan neye yarar ? isasiyahbeyaz