ANASAYFA Forum HRİSTİYAN TÜRKLER Aktüel Gelişmeler Doğuştan Müslüman çocuk yoktur! – RADİKAL Re: Doğuştan Müslüman çocuk yoktur! – RADİKAL

#29297
Anonim
Pasif

Yeni doğan her bebek ergenlik çağına gelene kadar kısacası ortaya bir idda koyacak olgunluga erişene kadar safi bir müslümandır.Buradaki müslümanlık algılandıgı gibi kimlikte değil statüde dir.Yani akıl bali olmayan bir insanın cehenneme gidecek iddasıyla ortaya çıkmayan islam adaletini her yerde oldugu gibi burada da gösteriyor..Daha yakın zamana kadar vaftiz olmayan çocukların cennete gidemeyeceği iddasıyla ortaya çıkan hristiyanlık alemi son dönemde papanın bu inancı değiştirmek zorunda kalmasıyla büyük çelişkiler yaşamıştır.Böyle mühim konular kişilerin istekleri ve şahsi arzuları dogrultusunda değiştirilebiliyorsa bunun gibi nice konuların tekrar kalemden geçmiş olması büyük bir olasılıktır.

Ben şahsen kendi okudugum okullarda hristiyan olan öğrencilerin islami din derslerine kendi istekleri dogrultusunda katılmadıklarına şahidim.İslamda ” dinde zorlama yoktur” anlayışını görmemezlikten gelmemenizi tavsiye ederim.