#31432
Anonim
Pasif
KAYRAM;10685 wrote:
Sevgili halleluya demişsiniz ki ;

” Sarkis Paşaoğlunun yazılarını okuyun…….
”Aykırı olan düşüncelerinizi de yine Kutsal Kitap ışığında bizlere yansıtınız …”

Sevgili Haleluya kime göre aykırı düşünceler ? Sarkis ‘e göre mi ?
Biz düşüncelerimizi paylaştık. Biz dedik ki ”İsa yüreklere bakar, imana bakar. Bizi ancak yargı günü o yargılar, insanoğlu kim ki ? ” dedik.
Bu cümle yapınız bana enteresan geldi açıkçası.

Esenlikle kalın.Sevgiyle kalın.

Sayin Kayram

Ben de aynen halleluya kardesin yazisina katildigimdan size cevap verme geregini duydum.Üc tane soru sormussunuz.
Kime göre aykiri düsünceler? Kutsal Kitap’a aykiri düsünceler varsa…
Sarkis’e göre mi? Degil! Sarkis kardes Kutsal Kitap’tan bircok ayetler alintilamis.Aciklamalar yapmis.Bebek vaftizinin yanlisliklarini anlatmis.Buyrun bizlere gösterin nerelerde Sarkis’in yanlis düsündügünü ve verilen ayetlerin uygun ayetler olmadigini.Aksi takdirde yazilan cevaplarda bana göre…bence…mantiken gibi baslayan cümleler bana aydinlatici gelmeyecektir.

Isa yüreklere bakar,imana bakar imana bakar,insanoglu kim ki? demissiniz.Bu yazdiginizla kendinizle celisiyorsunuz.Cünkü iman etmemis bir cocugun vaftizini onayliyorsunuz.Iman etmemis bir insan vaftiz olmamalidir.Tabi ki bizi kurtaracak olan imandir.Iman etmis kisi de iman ettigini görünen ve görünmeyen varliklara göstermek ve Isa Mesih icin bu dünyaya öldügünün ve Isa Mesih’le yeni bir yasama baslamasinin töreni ve tanikligi olan vaftizle uysalligini ortaya koymaktadir.Bir bebek tüm bunlari yapamaz.Bu konudaki düsüncelerimizi ve ayetleri yazmamiz da kimseyi yargilamak degildir.Dogru ögretiye dikkat cekmektir. Saygilarimla.

Rab’bin sevgisi ve esenligi sizinle olsun.
TANRISEVGIDIR.png