Front Page Forum SEKÜLER KONULAR… Cinsellik, Eşcinsellik Cinselliğin İyileştirilmesi Re: Cinselliğin İyileştirilmesi

#30503
Anonim
Pasif

Güçle sonuçlanacak olan zayıflığı İsa’ya teslim etmek, kişinin Rab’le geçirdiği özel zamanlarda yapılabilir. Her bocalayan kişi, çevresinde kimsenin olmadığı zamanlarda dayanılmaz bir zayıflık hissedecektir. Zayıflığın itirafı, Tanrı’nın gücüne kavuşmamız için aracılık edecek olan kardeşlerin huzurunda yapılabilir.

Zayıflığın bir arkadaşa itiraf edilmesi, bize yalnızca yardımcı olmakla kalmaz, bizi gerçekci kılar,insanlar olarak başkalarının varlığına gereksinmemiz vardır. Aynı zamanda, zayıflıklarımızı saklama eğilimiyle ayartılan düşkün insanlarız. Başkalarından saklanmak için ruhsallığımızı bile kullanabiliriz. . Çoğumuz putseverliğimizle , eşcinselliğin bizi tutsak kılan alışkanlıklarıyla yüzleşmemek için aşırı derece de bireysel bir Tanrı arayışına gireriz. Tanrı’yla beraberliğimizin , imanlı ilişkilerindeki zayıflıklarla lekelenmesine izin vermek istemeyiz.

Ancak İsa, bizim insan olduğumuz gerçeğini vurguluyor. Tanrı, bizi yalnız kalmamız için yaratmamıştır; zayıflıklarımızı bilen ve bizi güçlendirmek isteyen kişilere izin vermemizi ve böylece kurtuluşumuzu hep birlikte sonuca ulaştırmamızı istiyor. Tanrı, bizdeki gerçek benzerliğini ortaya çıkarmak için kardeşlerimizin tanıklığını kullanıyor. Böylece ruhsal soyutlamalarla uçmuyoruz, ayaklarımız yere basmış oluyor. Daha da önemlisi, böyle davranarak İsa’nın bizi güçlendirmesine, hem kendisine hem de diğerlerine sevgiyle bağlamasına izin vermiş oluyoruz.

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.
Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !
Dünyayı kazansan neye yarar ? isamesihyasiyor hac5