ANASAYFA Forum SEKÜLER KONULAR… Kadın Cesaret Abideleri Re: Cesaret Abideleri

#30171
Anonim
Pasif

Sayın kayram iki gündür yazılarınızı görmekten dolayı Rab’de çok mutluyum. Dün yazı yazacaktım ki; okunması için beklemeyi tercih ettim. Bugün Rut üzerine yazdığınız yazıyı üç defa okudum. Benim Kutsal Kitap’ta en önem verdiğim bölümlerden biridir.Bir de, Rut bölümü gibi Ester bölümü de benzer bir bölümdür. Zira her iki anlatımın da arkasında Tanrı’nın eli vardır.Ben de yaşamakta olan, işitme özürlü Kathryn ‘nin öyküsünden bir alıntı yapmak istiyorum.

Körlük insanı nesnelerden, sağırlık ise insanlardan ayırır. ( Helen KELLER )

…… Kathryn’in öncelikli görevi, işitme yetisine sahip İsrailli inanlıları işaret diline çeviri yapmak üzere işe almak ve gerekn şekilde eğitmekti. O, İsrail’deki ilk yıllarında, İbranice işaret dilinde çeviri hizmeti veren tek bir inanlı topluluğu bile bulamamıştı. İnanlı toplulukları, işitme engellilere ulaşıp onlara hizmet vermeyi nasıl umabilirdi ki ? Kathryn’ne göre, işitme engelli imanlılar kesilmiş ağaçlar gibiydi. Yardım olmaksızın büyüyemezlerdi. Onun görevleri arasında, çevirmen olarak çalışmak isteyen işitme yetisine sahip imanlılara, İbranice işaret dilinde özel ders vermek de vardı.
…….

Kathryn bir gün Anya’yı, İsa Mesih hakkında işaret dilinde hazırlanmış bir video filmini izlemek üzere evine davet etti. Filmi izledikçe yaşlı kadının daha fazla etkilendiği belli oluyordu. Anya işitme engellilerin Tanrı’yla nasıl konuştuklarını öğrenmek istiyordu. Kathryn ona, Tanrı’nın yüreğimizdeki her düşünceyi zaten bildiğini, ayrıca işaret dilini anlaması için engel bulunmadığını açıkladı. Filmin sonunda Anya, bir Rusça tercüman eşliğinde, işaret diliyle kurtuluş duasını etti. 84 yaşındaki kadın böylece İsa Mesih’te yepyeni bir yaşamın sevincine kavuştu.

Kathryn Bridges, birlikte çalıştığı bazı Yahudi işitme engellilerin geçirdikleri travmaları yaşamamış olmasına rağmen, o da ayakta kalmayı başaranlardan biriydi. Rab’bin lütfu sayesinde geçmişin acıları ve yalnış anlaşılmaları, ona diğerlerinin duygularını anlayabileceği ve onlarla özdeşleşebileceği, yaşından büyük bir olgunluk kazandırmıştı.

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !

Dünyayı kazansan ne yararı olur ? isasiyahbeyaz rabbe hamdolsun