Re: çarmih.

#36113
Anonim
Pasif
barnabas0707;20757 wrote:
* Bir arkadaşım mucizelerden bahsetmiş, tek allahtan geldiğini incilin söylemiş. DOĞRU! Peki aynı mucizeleri sonrasında getirene neden inanmıyorsunuz, madem böyle mucizeler sadece yaratıcıdan gelir, neden Hz. Muhammedin mucizelerine inanmıyorsunuz?

Sizlere daha çok şey yazılabilir ancak daha tartışmayı beceremeyen, kendi gerçeklerine ters gelen şeyleri yayınlamaktan korkan (çünkü asıl gerçek gizlenmek isteniyor) insanlara söyleyecek fazla sözüm yok, Allah hepinizi doğru yola iletsin inşallah…

Sayin barnabas demisiniz ki:
* Bir arkadaşım mucizelerden bahsetmiş, tek allahtan geldiğini incilin söylemiş. DOĞRU! Peki aynı mucizeleri sonrasında getirene neden inanmıyorsunuz, madem böyle mucizeler sadece yaratıcıdan gelir, neden Hz. Muhammedin mucizelerine inanmıyorsunuz?

Biz hristiyanlar Incil’den sonra yeni bir peygamber ve yeni bir kitap geldigine veya gelecegine inanmiyoruz.Cok sayida sahte peygamberin gelecegini ve bunlarin bircok alametler ve harikalar yapacaklarina dair bizleri uyariyor Incil.Ayrica seytanin isik melegi süsüyle gelecedgini ve Seytan’in da mucizeler yapma özelligi olduguna dair de bizleri uyariyor.

Simdi bizlerin neden Muhamed’in olmayan mucizelerine neden inanmadigimizi anlayabiliyor musunuz??


Sizlere daha çok şey yazılabilir ancak daha tartışmayı beceremeyen, kendi gerçeklerine ters gelen şeyleri yayınlamaktan korkan (çünkü asıl gerçek gizlenmek isteniyor) insanlara söyleyecek fazla sözüm yok, Allah hepinizi doğru yola iletsin inşallah…[/quote]


Bizlere cok sey yazabilirsiniz.Forum kurallarina uyarsa ve artniyetli olmayan ,yapici olanlar yayinlanir.Bizler yarasiz olan tartismalara girmek istemiyoruz.Bunu becermek istemiyoruz.Kendi gerceklerimize ters gelen seyleri yayinlamak istemiyoruz.Hicbirseyi de gizlemek gibi bir amacimiz yoktur.Hersey ortadadir.Ne Incil ne de Kuran okumak yasak degildir.Gercekler ortadadir ama müslümanlar bu gercekleri örtmek icin cesitli iftiralar ve yalanlar üretmektedirler.Bunun da en meshur olani Incil’in,Tevrat’in ve Zebur’un degistirildigi iddiasi ve yalani.Müslümanlarin cogu bunun icin Kutsal Kitab’i okumazlar.Kendi masal dünyalarinda yasarlar.Umarim ki Rab kendisini arayan ve gercekleri arastiran insanlara kendisini gösterecektir.

Son cümlendeki sözünüze hitaben…RAB herbirimizi zaten dogru yola cekmis ve cocuklari olma hakkini bizlere tanimistir.Siz de kölelik boyundurugundan kurtulup ogul olma hakkina sahip olmak istemez misiniz??

Esenlikler dilerim,Rab ruhsal gözlerinizi acsin dilerim.