Re: çarmih.

#35834
Anonim
Pasif
Tekvin;20043 wrote:
sn.saba
İsa çarmıha gerildi mi?Onunla ilgili kutsal yazılarda ne varsa gerçekleşmesi gerekirdi.Bu olayların gerçekleşmesinin hiç bir tarih kanıtı yoktur.Yazılmış olanların tümünün gerçekleşmesi gerektir.Kutsal yazıları doğrulayan İncil verilmiş olamaz mı ona?!İsa’nın peygamberlik yazılarına kanıt olamaz çünkü.İsa, “benimle ilgili yazılmış olanların tümünün gerçekleşmesi gerektir’ demiştim.”Luka sözlerinde.Kutsal yazıların hepsinde kendisiyle ilgili olanları açıklamış olamaz mı?….
Luk.24: 26 Mesih’in bu acıları çekmesi ve yüceliğine kavuşması gerekli değil miydi?” dedi.
Luk.24: 27 Sonra Musa’nın ve bütün peygamberlerin yazılarından başlayarak, Kutsal Yazılar’ın hepsinde kendisiyle ilgili olanları onlara açıkladı.
Luk.21:33 Yer ve gök ortadan kalkacak, ama benim sözlerim asla ortadan kalkmayacaktır.
Luk.24: 44 Sonra onlara şöyle dedi: “Daha sizlerle birlikteyken, ‘Musa’nın Yasası’nda, peygamberlerin yazılarında ve Mezmurlar’da benimle ilgili yazılmış olanların tümünün gerçekleşmesi gerektir’ demiştim.”

Hala ne demek istediginizi anlayamiyorum.Neyi ögrenmek istiyorsunuz sayin Tekvin? Incil’de olup ta anlayamadiginiz seyler nelerdir? Incil’de Isa Mesih’in carmiha gerilerek öldürüldügü ve ücüncü gün de dirildigi yazilidir.Bunda hemfikir miyiz??Eger bunda hem fikirsek ve Incil Tanri sözüyse(ki öyledir)O zaman daha hangi tarihi belgelerden bahsediyorsunuz? Tanri Söz’ümü daha önemli yoksa tarihi kayitlar mi? Isa Mesih’in yasadigina ve carmiha gerildigine dair de kanitlarimiz mevcuttur ama benim icin önemli olan Tanri Söz’leridir.

Umarim birgün hem bizleri hem de Kutsal Kitab’i anlarsiniz.Rab size anlayis versin,yüreginizi kendi sözlerine ceksin.

SEvgiler