#28610
Anonim
Pasif
Blueofnight;11044 wrote:
32 Yaşındayım ve hayatımın son 2 yılına değin İmanlı bir müslüman olarak yaşadım. Ancak son senelerimde başıma öyle olmaz sorunlar aksılıkler geldi ki anlatamam. Bunlardan dualara sıgınarak guç almaya çalıstım. Ardı arkası kesilmeyen bu sürecin hic bir şekilde düzelmemesi beni dini duygularda boşluğa itti . Yavaş yavaş ateizme yonlenmekten çekindiğimden, dinleri araştırmaya başladım. Tum öneri ve bilgi paylaşımlarınıza hazırım. Amacım kendime yeni bir doğum tarihi bulup sıfırdan başlamak..

a-tanri sevgidir

Sayın Blueofnight,
Öncelikle HristiyanTürk forum sayfamıza hoşgeldiniz. Yaşadığınız zorluklar ve sıkıntılar sizi köklü bir Tanrı arayışına itmiş. Tanrı zaten ‘Beni tüm yüreğinizle ararsanız, kendimi size buldurtacağım’ diyor Kutsal Sözü’nde. Bu konuda size severek yardımcı olmaya çalışacağız, zaten bunun için buradayız.

Tanrı sizi çok seviyor sevgili Blueofnight. Size tüm gerçeklerini açıklamak, sıkıntılarınızdan kurtarmak, sonsuz yaşam, sonsuz kurtuluş vermek istiyor. Çünkü tüm insanlar günahlıdır, sonsuz cehennemi ve sonsuz ölümü haketmiştir. Bu yüzden herkesin bir kurtarıcıya gereksinimi vardır. Hiçbir kimse kendi çabalarıyla, iyi işleriyle, kendi dinsellikleriyle kurtuluşu elde edemez. Kesilen kurbanların kanları da kimsenin günahlarını kaldırmaya yetmez.

Ama Tanrı, İsa Mesih’i dünyamıza göndererek O’nu bizim uğrumuza kurban etti. O, çekmemiz gereken korkuç cezanın bedelini Haç üzerinde kanıyla ödedi. Sizin de günahlarınızın bedeli haç üzerinde ödenmiştir. Sizin yapmanız gereken tek şey İsa Mesih’in karşılıksız olarak sunduğu kurtuluş armağanını kabul etmek. Belki bunları şu an anlamayabilirsiniz, ama Tanrı kendi Kutsal Ruhu aracılığıyla sizi aydınlatacak ve tüm gerçeklerini size açıklayacaktır.

Forum sayfamızda dolaşın, İsa Mesih’e iman edenlerin tanıklıklarını okuyun, radyomuzu dinleyin. Sorularınız olursa çekinmeden sorun.

Rab’bin, ruhsal gözlerinizi açmasını ve size tüm gerçeklerini göstermesini diliyorum.

Sevgiler
Suna