Re: “Bir tek insan yüzünden günah nasıl dünyaya girdiyse, günah yüzünden de ölüm..”(Romalılar 5:12)

#32089
Anonim
Pasif

@Evangelist 8456 wrote:

Bizim kurtuluşumuzun en önemli kilit noktası, Tanrı’yla olan ruhsal ilişkimizdir. İsa Mesih’in bizim günahlarımız uğruna ölmesi dışında başka bir yolla Tanrı’yla böyle bir ruhsal beraberliğe asla sahip olamazdık. ..

Gercekten bir insanin baska insanlarin günahlari icin öldügüne inaniyor musunuz? O zaman bir seri katilde, bir hirsizda bir tecavüzcüde Isa onun günahlari icin öldügü yada aci cektigi icin o kadar yaptiklari günahlara nasil kefaret olabilir. ?
Isa iskencelere maruz kalmistir, carmiha gelmistir ve öldülülmüstür diyorsunuz. Bu sekilde insan öldürme Romalilar icin o zamanin sartlarinda ölüme mahkum olmus herkes icin uygulanirdi. Isa ile o zaman da carmiha gerilen baska insanlarda ayni iskencelere maruz kaldilar. Nasil olurda o zaman icin sürekli uygulanan öldürme yöntemi nasil bütün insanliga yada hiristiyanlarin günahlarina kefaret olabilir.? Bu cok mantiksiz bir inanis. Size bir Örnek vermek istiyorum.
Spartakusu hemen hemen herkes bilibir. Roma tarihinde kölelerin cikardigi en büyük isyanin basini ceken bir köledir. Öyle ki Italyanin bazi kesimlerine bile hakim olmus ama en sonunda binlerce yandaslariyla yakalanarak Romanin caddelerinin kenarlarinda bileklerinden civilenerek carmiha gerilerek, (aynen Isa gibi) hatta aylarca ibret olsun diye öylece carmihda birakilmistir. Bu insanlarin cektigi aci bile daha fazladir.