Re: Bir Kadiri Tarikatı Şeyhinden Nasıl Hıristiyan Olduğunun

#29490
Anonim
Pasif

@karahan 14806 wrote:

sevgili nurdem ve tuba
Allah ademle beraber sözlerini yollamaya başlamış ve o tektir biz buna islam diyoruz .

Değerli Karahan; seninde söylediğin gibi “Siz İslam diyorsunuz!”anladığım kadarı ile kutsal kitap’tan ayetler okuyorsun, orda dikkatini nasıl çekmediğini anlayamadığım bir sorum olacak sana, İbrahim oğlu ismail ve ishak kıssalarını daha iyi okuman gerek, İshak’ın soyundan gelecek olan ve İsmail’in arapların babası olacağından söz eder, Ayrıca bunlardan öncesi ve sonrasında gelecek olan ve gelmiş olanların soy ağacı iyice açıklanmaktadır,Kutsal Kitap’ta. Peki; senin islam dediğin din ideolojisine göre “Muhammed’in Soy Ağacını Açıklarmısın?

Ademden beri tüm inanışlarda dediğin gibi peygamberler yol gösterici olmuşlardır, bu yolu takip edenler olduğu kadar yolu saptıranlar yada buna çalışanlar da oldu, ama her iki şekildede İsa ve Öğretisi günümüze kadar gelmiştir. Muhammed’in savunduğu namaz ve diğerleri ile alakalı bir kalıntı, yada her ne kadar abartılıda olsa bir mit varmıdır?
Bu gün baktığımız zaman geçmişte bir çok batıl inançta Tanrının ezgilerini marifetlerini göreceksin, Çünkü işte saptırmaya çalışanlar yüzünden değişik itikatlerde bulunan insanların, insanın yaratılışı, nuh tufanı,kızıldeniz gibi gerçekleri kendilerince nasıl efsaneye ve bir mite çevirdiğini göreceksin, ve burdan çıkan sonuç. Bu mitlerin savunucularının bir şekilde ataları tarafından gerçeğe kavuşturuldukları fakat sonradan yozlaşmaları nedeni ile yanlış öğretilerine geçtiklerini anlıyacaksın. Şimdi neden bunu anlatıyorum, mit dahi olsa bir şekilde gerçeğe yakın fakat yanlış öğretileri savunan toplumun yanında, senin doğru olarak savunduğun İslamiyet’ile alakalı bırak gerçekliği, abartılı bulduğumuz ve günümüzde sadece masalmışcasına okuduğumuz bir mit dahi yok..
Dinler konusun’a geldiğimiz zaman, Araştırmalarını derinleştirdiğin zaman karşına çıkacak çok fazla gerçek var, ama bu gerçeği ararken zihnini serbest bırakmalısın, ne kadar ithamlı ve yargılı bir araştırma yaparsan yap ne kadar okursan oku, ne kadar araştırısan araştır, eski geleneklerin sana hep soru ve sorun çıkaracaktır. Biliyorum çünkü bende öyle olmuştu, zaten bundan kaybettik gerçek kutsal yaşamı, ve biz buna “KİBİR” diyoruz.. öncelikle kibrimizi yenmemiz gerekiyor.

Tanrı Kutsal Yasa’da din dememiştir. İnsanlar inandıkları doğrultuda isimlendirilmişlerdir. İslamiyete gelince, kuranı okursan , islamiyet, müslümanlık, 3 farklı zamirle kullanılmakta, bunun yorumunu sana bırakıyorum.
ve son söz olarak diyorum ki; Tanrı Kutsaldır, Yaşam ve Gerçek, İlk ve Son o’dur; o bizlere seslendi, çağırdı, senide çağırıyor… eğer sende ondan gelen sesi hissetmiş olmasaydın bu gün aramızda olmazdın, bugün sorularlar araştırıyor yada bir şekilde savunuyor olmazdın…

ESENLİKLE KAREŞİM…