Front Page Forum DİNLER, MEZHEPLER, İNANÇLAR… Bilim Bilime Hristiyan Bakışı Re: Bilime Hristiyan Bakışı

#29916
Anonim
Pasif

Rastlantı diye bir şeyin olmadığı bizim için açık olmalıdır. Rastlantı, maddenin özellikleri hakkındaki inançlarımız için biz insanların kullandığı kaçamak bir tanımlamadır. ” Metafizik rastlantı ” diye bir etmen yoktur. Bunun yerine, bazılarınca savunulan, evrenin nihai bir anlamı olmadığı yolunda dünyasal bir inanç vardır. Ancak, bilimsel kuramların saygınlığını kullanarak bu inanç sistemini öne çıkarmaya çalışanlar, evrim kuramında kendilerine en küçük bir yer bulamazlar.

Yani evrimin hristiyanlar için – ve bu nedenle başka herkes için de – 21. yy. da sıcak bir konu olmasına gerçekten de gerek yoktur. 19. yüzyılda yaşayan Darwin’in hristiyan çağdaşları, Darwin kuramını hristiyan yaratılış öğretisine ekleyerek çok isabetli davrandılar. Bizim de 21. yüzyılda aynı şeyi yapmamız için bir sürü geçerli neden vardır. ( D. A. )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !

” Başkasını yargılamayın, siz de yargılanmazsınız. Suçlu çıkarmayın, siz de suçlu çıkarılmazsınız. Başkasını bağışlayın, siz de bağışlanırsınız. ” ( Luka 6:37 ) jesus… gv gv gv