ANASAYFA Forum SEKÜLER KONULAR… Kadın Benim Adım Kadın Re: Benim Adım Kadın

#29500
Anonim
Pasif

Tanrı, yaratılışıyla yakından ilgilenen bir yaratıcı gücün Tanrısıdır. İnsanlığı bu yeryüzüne kendisine kahyalık etmeleri için yerleştirmiştir. Mezmur 8:6’da söylendiği gibi, “Ellerinin yapıtları üzerine onu egemen kıldın, herşeyi ayaklarının altına serdin. “

Tanrı benzeyişinde olmanın bir anahtar özelliği, insanlığın yeryüzü üzerinde egemen olmaları ve yeryüzünün bakımından sorumlu olmalarıdır.

Yaratılış kitabının 1. bölümünde, dikkatinizi çekmiş olabilecek bir başka önemli unsur daha vardır.

Tek varlık, iki parça

Varlık olarak ” insan ” ( genel anlamda ), iki parçadan oluşur. Erkek ve kadın. ” Tanrı, insanı kendi suretinde yarattı, böylece insan Tanrı suretinde yaratılmış oldu; onları erkek ve dişi olarak yarattı. ” ( Yaratılış 1:27 )

Nasıl Tanrı, kusursuz bir birlik olmasına rağmen yine de faklı kişilerden oluşuyorsa, aynı benzer şekilde insan ırkı da iki kişiden oluşmasına rağmen, bir olmakla O’nun benzeyişini yansıtır.

Tanrı bizi, birbirimize eşlik ve yardım edelim; birbirimizle ilişkide bütün olalım diye, bu şekilde yarattı. Bu, kimliğimizin temellerinden biridir ve kadın olmanın anlamını baştan sona düşünmenin de temelidir.

Erkek ve kadının, Tanrı tarafından paydaşlık için yaratıldığını gösteren Kutsal Kitap resmi tektir. Erkekler ve kadınlar, insan olmanın anlamını doluluk içinde tecrübe etmek için, Tanrı’yla ve birbirleriylr bütün ve doyurucu ilişkiler içinde yaşamalıdırlar. ( Terry BLOWES )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !tanri sevgidir:papatya:violet