Front Page Forum SEKÜLER KONULAR… Kadın Benim Adım Kadın Re: Benim Adım Kadın

#29431
Anonim
Pasif

” Bir kadın olarak ben kimim ? ” sorusuna yanıt vermeden önce, daha temel olan ” Bir kişi olarak ben kimim ? ” sorusuna yanıt bulmamız gerekir. Yeni bin yıla girdiğimiz yeryüzü gezegeninde insan olmanın anlamı nedir ? Neden buradayım ? Varlığımın bir amacı var mı ?

Bu temel soruları yanıtlamaya başlamak için, yaratılışımıza geri dönmemiz gerekir. Hem kadınlar hem kişiler olarak kimliğimizin temeli, bizi kimin yarattığına ve neden yarattığına dayalıdır.

Tanrı’nın benzeyişinde yaratıldık

Tanrı dünyayı yarattığında, kendi benzeyişini yansıtması için yalnızca insanlığı yapmıştı. Bu, insan ırkına, yaptığı tümdiğer şeylerin çok daha üstünde bir önem ve değer verir.Biz, Tanrı’nın iyi yaratılışının en yüksek noktasıyız.

Bu bazen, Davud’un 8. mezmurda söylediği gibi, anlaşılması ya da kabul edilmesi zor konudur.

Seyrederken ellerinin eseri olan gökleri,
Oraya koyduğun ayı ve yıldızları.
Soruyorum kendi kendime:
” İnsan ne ki, onu anasım.
Ya da insanoğlu ne ki, ona ilgi gösteresin ? ” ( Mez. 8:3-4 )

İnsan olan harikanın değeri genellikle takdir edilmez. Mez. 139:14 ” müthiş ve harika yaratıldığımızı ” söyler. İnanılmaz bir işleyişe sahip bedenlerimiz ve fiziksel yeteneklerimiz, dil kapasitemiz kişiyi yansıtan düşünce, icatlar ve sanat. Tüm bunlar, pekçok insanı, bilge ve güçlü bir yaratıcının ellerinin işi olduğumuza inanmaya yönlendirir.

Ancak Kutsal Kitap’a göre, bu nitelikler, insanlık harikasının yalnızca başlangıcıdırlar. Tanrı, içimize daha da fazlasını, kendimizi koymuştur. Tanrı’nın benzeyişinde yaratılmış olmak akıllı, iyi ahlaklı ya da dil yeteneğine sahip olmanın çok ötesindedir. ( Terry BLOWES )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.:papatya: