Front Page Forum SEKÜLER KONULAR… Kadın Benim Adım Kadın Re: Benim Adım Kadın

#29272
Anonim
Pasif

Kadınlar kendilerini o kadar baskı altında hissediyorlar ki bazen hayallerinde erkeksiz bir dünyayı özlüyorlar. Feminizm gibi akımlar bu tür düşüncelerin sonucudur. Tarihteki Amazon kadınları böyle bir düşüncenin öncüleridir. Aynı zamanda güç elde etmek hevesi, erkek üzerinde egemen olma isteği kadınların daha fazla hırslanmasına neden olmuştur. Daha güzel eşyalar, daha fazla para ve güzellik için yıllarını harcayabilirler.

Bu sorun sadece erkek ya da kadın değil insan olmanın getirdiği bir sorundur. Sorunun çaresi var mıdır ? Bugüne kadar yapılanlar bu baskıların ya da eşitsizliğin sonunu getrimiş midir ? Cevap ” hayır ” dır. Peki ezilenlerin hakkını kim savunacak, şefkat gösterecek, eşimizin, babamızın, ağabeyimizin ya da patronumuzun fikrini değiştirrecek ? Bu böyle gelmiş böyle mi gidecek ?

Toplumlara baktığımızda özellikle kadınlara yapılan istismarın kaynağını din olarak görebiliriz. Bu din sadece ilahi dinler değildir. Çoktanrılı dinler de kadını istismar etmiş, yalnış amaçlar için kullanmıştır. Kadın şunu yapmaz, böyle yürümez, bunu giymez, onu takmaz… Böyle kuralların amacı nedir ya da bu kurallar sadece kadın için midir ? İnançların getirdiği düzeni, güçlü taraf ne yazık ki zayıf tarafı ezmek için bir araç olarak kullanma fırsatını kaçırmamış.

Tanrı gerçekten böyle mi istiyor ? Güçlünün zayıfı ezdiği, hor gördüğü bir dünya mı Tanrı’nın arzuladığı ? Hatta en sonunda şöyle bile düşünebilirsiniz. tanrı beni düşünüyor mu ? Bana değer veriyor mu ? Kadınların Tanrı’nın gözünde bir değeri var mı ? ( Banu ÇELİK )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.hisusa