ANASAYFA Forum SEKÜLER KONULAR… Kadın Benim Adım Kadın Re: Benim Adım Kadın

#29644
Anonim
Pasif

Tanrı’nın kendisi ” Onlar tek bir beden olacaklar ! ” der. Kadın ve erkeğin evlilik ilişkiisi budur. Tanrı’nın isteği kadın ve erkeğin tek bir beden olmasıdır. Yani çoeşlilik Tanrı’nın yaratılıştaki tasarısına ait değildir.

İsa Mesih’in bu konudaki sözlerini okuyalım:

İsa’nın yanına gelen bazı Ferisiler ( din adamları ) O’nu denemek amacıyla şunu sordular: ” Bir adamın herhangibir nedenle karısını boşaması Kutsal Yasa’ya uygun mudur ? ” İsa şu karşılığı verdi: ” Kutsal Yazılar’ı okumadınız mı? Yaradan başlangıçta insanları erkek ve dişi olarak yarattı ve şöyle dedi: ‘ Bu nedenle adam annesini babasını bırakıp karısına bağlanacak , ikisi tek beden olacak. Şöyle ki onlar artık iki değil tek bedendir. O halde Tanrı’nın birleşştirdiğini insan ayırmasın. ” ( Mat. 19:3-6 )

İsa Mesih’in sözlerinden anlıyoruz ki, Tanrının mükemmel tasarısında kadının bir erkeğin birkaç eşinden biri olması Tanrı’nın isteği değildi.

Kadın Tanrı’nın gözünde değerlidir. Çünkü onu erkek gibi kendi benzeyişinde yarattı. Ona canı ve ruhu veren Tanrı’dır. Kadının değeri kendi yaratanının değerinden gelmektedir. Günümüz dünyası ne yazık ki bu değerin çok uzağındadır.

Peki bu kadar güzel bir yaratılış ne oldu da bozuldu ? Bugünkü yozlaşmış dünyanın ortasında yukarıda yazılanlar hayal gibi gelmektedir. ( Banu ÇELİK )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle!

” En yücelerde Tanrı’ya yücelik olsun, yeryüzünde O’nun hoşnut kaldığı insanlara esenlik olsun ! ” ( Luka 2:14 ) tanri sevgidir