ANASAYFA Forum SEKÜLER KONULAR… Kadın Benim Adım Kadın Re: Benim Adım Kadın

#29608
Anonim
Pasif

KİM, NE İÇİN SORUMLUDUR ?

Tecavüze bulunan, bu saldırgan davranışından dolayı sorumludur. Ayrıca geçmişte olanlarla yüzleşmek isteyen çocuğa vereceği cevaplardan da sorumludur. Genelde çocuk saldırı ile ilgili birşey söylemeye çalışmışsa, yine bir zarar görecektir. AMA bir şey olmamış gibi davranmaktan ve söylediği yalanlardan çocuk sorumludur. Çocuğun diğer seçeneği doğruyu söylemektir – saldırıyı yapan ve saldırıyı yapanı ortaya çıkarmak. Fakat doğruyu söylemek yeniden ve büyük bir olasılıkla daha kötü bir saldırıya uğramayı göze almak demektir.………. Geçmişte anılarıyla yüzleşen genç bir kadın şöyle demiştir:

” Anılarımdaki gerçeklerle yüzleşmektense ölmeyi yeğlerim. Eğer bu anıların doğru olduğunu itiraf edersem, annem, babam, ailem ve kilise beni tamamen terk eder. Bir yalanla yaşamaya devam edersem, sihir ile yaşama döndürülmüş bir ölü olduğumu bile bile, her şeyin iyi olduğunu iddia ederek içten dışarıya doğru yavaş yavaş çürüyeceğim. “

Bu genç kadının seçenekleri bellidir: yalan söyle ve yavaş yavaş öl veya konuş ve herkes tarafından dışlan. Eskiden kalma taciz anıları olan herkesin yadsıma diye tanımlanan ve onları dayanılmaz acılardan koruyan bir savunma mekanizması vardır. Dr. Eliana Gil yazısında ” yadsıma” nın hoş olmayan, acı veren anıları devre dışı bıraktığını söyler.

Bu çeşit anılarla yaşamak acı vericidir. Yaşamı kesintiye uğratır. İlişkileri bozar ve tehdit eder.
……….

Geçmişinizle ilgilenmeyi arzu eder miydiniz ? Tanrı’nın huzurunun yaşamınıza iyilik ve bütünlük getireceğine inanıyor musunuz ? ( C. McPherson )

Rabbin sevgisi ve esenliği sizinle olsun.

Lütuf, İsa mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !tanri sevgidir