ANASAYFA Forum SEKÜLER KONULAR… Kadın Benim Adım Kadın Re: Benim Adım Kadın

#29566
Anonim
Pasif

” Esenlik kaynağı olan Tanrı’nın kendisi, sizi tümüyle kutsal kılsın. Ruhunuz, canınız ve bedeniniz, Rabbimiz İsa Mesih’in gelişinde eksiksiz ve kusursuz bulunmak üzere korunsun. ” ( 1. Se. 5:23 )

Geçmişte uğradığımız cinsel bir taciz çoğumuzun aklından çıkmaz. Çocuklara yönelik cinsel taciz ne derece yaygındır ? İstatistikler şunları göstermektedir:

* Yaklaşık 4 kız çocuktan 1 tanesi ( % 25 ) 18 yaşına gelinceye kadar bir şekilde cinsel tacize uğramıştır.

* Yaklaşık 10 erkek çocuktan 1 tanesi ( % 10 ) 18 yaşına gelinceye kadar bir şekilde cinsel tacize uğramıştır.

* Suçluların yaklaşık % 94’ü tacize uğrayan çocuğun akrabasıdır.

Soru bize doğrudan sorulsaydı duymazlıktan gelirdik. gerçekte çoğu kimse geçmişte uğradığı tacizleri hatırlamayacaktır; diğerleri ise doğruyu söylemenin vereceği utançtan kaçınmak için yalan söyleyecektir. Cinsel taciz çok hassas bir konudur. Tacize ( saldırıya ) uğrayanlarımızın birçoğu bununla yaşamasını öğrenir. fakat bu kişiler her zaman başarılı olamaz. Tam olarak ne olur ? Şu örneği ele alalım:

Bir çocuk anne ya da babasından veya yetişkin bir akrabanın veya ailenin yakın dostlarından birinin tecavüzüne uğradığı zaman utanacak, yardım ve korunma istemekten çekinecektir. İleride yenilenecek bir tecavüzden korunmak için saldırgandan nasıl kaçınacaktır ? Çocuğun bu kişiye karşı davranışı değişecektir. Bu davranış değişikliğini farkedince anne-babadab biri veya saldırgan, ” Sana ne oluyor ? ” diye sorar. Çocuk ise hiçbir şey yokmuş gibi davranarak kendini yeni bir saldırıdan koruyabileceğini öğrenmiştir. Böylece yalan söylemeyi tercih ederek, ” Hiç birşey yok, iyiyim. ” der. ( Charlotte McPherson )

Rabbin sevgisi ve esenliği sizinle olsun.

Lütuf, İsa mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !suda rabbe hamdolsun