#31798
Anonim
Pasif

Mesajımla ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. “Baba/Oğul/Kutsal Ruh” meselesi, okudukça anlaşılır hâle gelmekte. Lâkin, anlaşılır olmak, kabul edilebileceğini göstermiyor. Açık konuşayım. Matta 5/6/7. bölümler daha evvel de arzettiğim gibi beni çok etkiledi. Diğer taaftan Hz. İsa’nın hayatı boyunca kimseyi kırmaması, insanın hiç aklından çıkmayacak güzel öğütler vermesi, köle/ganimet elde etmemesi vs. gibi hususlar görmezden gelinecek kadar basit değil.

Türkiyenin büyük çoğunluğunun müslüman olması, kimi müslümanların Hristiyanlara karşı önyargılı olmaları, özellikle size ait forumlarda veya uygun forum alanlarında “Hamle bre kâfir” modunda söylem geliştirmleri üzerinizde olumsuz bir hava oluşturmakta. Size sorulan soruların hemen hemen aynı noktalarda düğümlenmesi sebebiyle , soru sahibinin gerçekten öğrenmek içinmi geldiğini, ya da üç beş kitap okuduktan sonra kendisini “Allâme” sanıp, çala kalem her aklına geleni yazarak “Cihad” ettiğini düşünenlerden birisi mi olduğunu anlamanız zor.

İhtiyatlı yaklaşımlarınız anlıyor, saygı duyuyorum.

Lakin, “Baba beni neden terkettin” sözü ile alâkalı sorumun hâlâ cevaplanmadığını tekrar hatırlatmak zorunda olduğum için bağışlayın.

“Tanrı oğlu” olan birisi Tanrıdan neden ümidini kessin ki ?

Saygılar.