#29372
Anonim
Pasif

Öyküde ilginç gelişmeler olmuştur.Yazmak için üç hafta bekledim ( O zaman babayla görüştüğümde eşini hala sevdiğini söylüyordu). Baba ve sadık çocuk; bulundukları yeri terk ettiler.Yurt dışına gittiler.Bir ay sonra döndüler. Baba; sekreteriyle evlilik hazırlığı yapıyor. Akrabalar; kışkırtıcı düşüncelerinden vazgeçtiler. Özürlü çocuk, bir zaman özel bakımdan sonra serbest kalacak ve dünyasal yaşamları sürüyor.

Öyküde ( Gerçek ve Yaşanmaktadır. ), müslümanlar için özellikle ilginç gelişmeler olmaktadır. Basın-yayın aracılığıyla son gelişmeleri okumuş ya da dinlemişsinizdir.

İlginç olan nedir ? Babanın eşini öldüren kızını affetmesidir. Kızı hakında suçlamasını geri almıştır. Peki sanık olan diğer iki kişiyle ilgili affı var mı ? Hayır ! Onların cezalandırılmasını istiyor. Acaba bir inanlı olsaydı, böyle mi davranırdı ? Sadece kızını affediyor. Ama diğer iki kişiyi cezalandırmayı istiyor.

Peki !.. Bunu niye yazıyorum ? Diğer bir olgu, bununla paralel olarak: Onları tanıyanlar, babanın kızını affetmemesi üzerine. Kızın da en ağır cezayı görmesini savunuyorlar.Baba’yı tanıyanlar eşinin öldürülmesinde rol oynayan kızının affedilmesini içlerine sindiremiyorlar. Sevgili Necati’nin Malatya’da öldürülmesi sonrasında; eşinin davranışı ve söylemine bile şaşırmışlar; kısasa kısas olması gerketiği ifade edilmişti. Bu davranışa şaşırmalarına, şaşırmıyorum. Zira; gerçek ve diri Tanrı’yı tanımamalarının ne kadar insanların davranışlarını etkilediğini görüyorum.

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.