Re: Atatürk’ün İslam’a Olan Desteği – Yorumun Böylesine Ne Demeli?

#30002
Armagan
Anahtar yönetici

Ben de bu arkadaşımızın onbinlerce kilise evi açılışı ve onbinlerce genç Türkün Hristiyan oluşuyla ilgili sözlerine bir yanıt vermek istiyorum:

Quote:
Şimdi ise kendini topluma dindar diye tanıtanlara bakalım. AB uyum yasaları ile 40 bin kilise evi açtılar. 45 binin üzerinde Müslüman genç Hıristiyan oldu.

AB uyum yasalarının hangisinin kilise evlerinin açılması konusunda hüküm taşıdığını bilmek isterdim. Ve bu rakamı 40.000 (kırk bin) olarak telaffuz etmiş arkadaşımız. Seni Allah konuşturuyor demekten alamıyorum kendimi.. :) Öyle bir rakam verdin ki, kırk bin ev kilisesi… Her ev kilisesinin ortalama üye sayısı 25 olsa, bir milyon eder ki, böyle bir sayıya ulaşsaydık günümüz çok daha farklı olurdu. Kim bilir, belkı ileride bu sayıya ulaşılır ve hatta geçilir. Duamız ve isteğimiz insanların Hristiyan dinine geçmeleri değil, ama Kurtarıcı Rab İsa Mesih’ e iman ederek kurtulmaları ve sonsuz yaşama kavuşmalarıdır.

Dürüstçe söylemek gerekirse, tüm Türkiye’deki Türk Protestanların sayısı 4000 (dört binin) üzerinde değildir. Bizi gözünüzde bu kadar büyültüp sayımızı abartmanıza hiç gerek yok.. Gayet rahat olun. Hristiyan Türklerden hiçkimseye zarar gelmez. Gelecekte sayımız mutlaka artacaktır. Ama artsa bile inanın her zaman ulusumuzun çıkarlarının yanında olacağız. Evet.. İsa’ya inandığımız için Hristiyanız, ama Türkiyede doğduğumuz, yaşadığımız, Türkçe konuştuğumuz ve Türkiyemizi sevdiğimiz için en az sizin kadar da Türküz.