#27934
Anonim
Pasif

a-tanri sevgidir

Sevgili happychristmas,

Ankara’dan olduğun anlaşılıyor. Seninle Ankara’da konuşmayı çok isterdim. Ne yazık ki Ankara’da değilim, çok nadir geliyorum oraya artık. Sana söylemek istediğim, senin yaşlarındayken ben de senin gibiydim. Sorgulayan bir beyninin olması çok güzel bir şey.. Hele de bu yaşlarda bunu öyle çok yaşıyacaksın ki çok doğal..ama bir dipnot var bilmen gereken:

‘Biliyor musun bazen bazı şeyler kelimelerle ifade edilmez, bazen adlandırılamaz. Bazen mantık devre dışı kalır, zaten insanlığı yanılgıya düşüren de budur.. Eğer herşey akılla ya da mantıkla açıklansaydı, soyut kavramlar olmazdı. Rab diyor ki: ‘Ne mutlu beni görmeden iman edenlere!’

Burada sen, görmek isteyenlerden oluyorsun ve aklına göre haklısın.. Ama unutma bu dünya da, insanların en minimum yaptığı şey: yüreklerine bakmak ve O’nun sesine kulak vermek! Bunu yapmıyoruz genelde, yapsaydık dünya daha yaşanılabilir bir yer olurdu:) Ne demek istediğimi anladığını sanıyorum ve bu yüzden açıklayıcı şekilde yazmıyorum. Rab’bi tüm yüreğinle ara, beyninle diğil! Her şey çarpıtılabilir, hristiyanlık, müslümanlık bazen matematik bile yanılabilir, ama Rab.rab nerde? Sen Rab’bi beyninde aradın, bulamadın. Müslümanlıkta aradın olmadı.. Yüreğin ne diyor, geceleri kulağına ne fısıldıyor? Yoksa şeytan seni Rab’den sürekli alı mı koyuyor?

( senin zihnini bulandırıp kayıp bir kuzu mu yapıyor?)AMA BİLİYOR MUSUN? O, KAYIP KUZULARINI BİR BİR BULUR..

Sen iyi bir çocuksun, zeki sorgulayıcı değerlisin Rab’de. Ben de böyleydim, senin gibiydim. Çok sorguladım yıllarca. RAB’bin zaman kavramı kusursuz işler. Senin yüreğini zaman içerisinde Rab’de olgunlaştırması için dua ediyorum.

Sevgide kal …