ANASAYFA Forum SEKÜLER KONULAR… Çocuk – Bebek Ailenin Gerçek Umudu İçin Öyküler Re: Ailenin Gerçek Umudu İçin Öyküler

#29996
Anonim
Pasif

Tufandan sonra; Nuh’un torunları yeryüzünü yeniden doldurmaya başladı. İnsanlar çoğalmıştı. Herkesin konuştuğu dil, aynıydı.

Bazı insanlar; Irak’taki Şinar bölgesine yerleştiler. Burada bir kent kurup, göğe değecek bir kule yapmaya karar verdiler.

Böylece güçlü olacaklardı. Herkes, onları tanıyacaktı.Kimse, onları yenemeyecekti. Tanrı’dan ve insanlardan korkmayacaklardı.

Tanrı’yı reddetmişlerdi. Kendi elleriyle yaptıklarına tapınmak istiyorlardı.Büyük kule; Tanrı’yı değil insanı yüceltecek bir anıt olacaktı.

Tanrı, bu kibirli kişileri ve yaptıklarını gördü. Dillerini karıştırdı. Artık bir dil yoktu. Birbirlerini anlayamıyorlardı. Aileler, birbirlerini anlayamıyorlardı. Büyük bir karışıklık, başlamıştı.

Birbirlerini anlayamadıkları için; beraber de çalışamaz hale gelmişlerdi. Kuleyi yapmayı bıraktılar. Sonra; Babil kentini terk ettiler. Babil, karışıklık anlamına geliyordu. Yeryüzünün değişik yerlerine yerleşmeye başladılar.

Bu şekilde Tanrı, kendisine karşı gelenleri cezalandırdı.Tanrı; onlara, Kendisi’ni tanımayanların ne kadar akılsız olduğunu göstermiş oldu.

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle! violetvioletviolet rabbe hamdolsun