ANASAYFA Forum SEKÜLER KONULAR… Çocuk – Bebek Ailenin Gerçek Umudu İçin Öyküler Re: Ailenin Gerçek Umudu İçin Öyküler

#29753
Anonim
Pasif

jesus… Bir gün Tanrı, Nuh’a şunu söyledi: ” Söylediğim gibi, yanına hayvanlardan birer çift alarak ev halkınla gemiye bin. ” Herkes; içeride güvenlik içindeydi ve Tanrı, geminin kapısını kapadı.

Dışarıda güneş parlıyordu.Herkes;daha önce yaşadığı gibi, Tanrı korkusundan uzak yaşamaya devam ediyordu. Yiyip, içip, eğleniyor ve evleniyorlardı. Ama; 7 gün sonra yağmur yağmaya başladı.Hiç durmaksızız yağıp durdu. Kutsal Kitap’ta; o zaman, bütün yeraltındaki ve gökteki pencerelerin açık olduğu yazılıdır.

Sular, gittikçe yükseliyordu. 40 gün 40 gece yağmur, hiç durmadan yağdı. Sular; gemiyi kaldırdı ve gemi yüzmeye başladı. Aşağı yukarı altı ay yüzdükten sonra Ağrı dağının tepesinde durdu.

Tanrı, yeryüzünde kuvvetli bir rüzgar estirdi ve su alçalmaya başladı. Bir süre sonra,; Nuh geminin penceresini açtı ve güvercinigv dışarı gönderdi.Her taraf suyla kaplı olduğundan; güvercin uçarak geri döndü.Bir hafta sonra; Nuh, güvercini tekrar dışarıya saldı. Bu defa; güvercin, ağzında bir zeytin yaprağıyla geri geldi.Bir hafta sonra; Nuh, güvercini tekrar dışarı saldı. Ama; güvercin, geri gelmedi.Nuh, gemiden dışarı çıktı. Her taraf, kupkuruydu.

O zaman; Tanrı şunu dedi: ” Karın, oğulların ve gelinlerinle birlikte gemiden çık. Bütün canlıları, kuşları, hayvanları, sürüngenleri de çıkar. ” Nuh, geminin kapısını açtı. Dişarı çıkınca, bir sunak yaptı.Tanrı’ya teşekkür etmek için; kusursuz hayvanlardan yakmalık adaklar sundu. Hiç kimsenin ” kurban kanı ” olmadan Tanrı’ya yaklaşamayacağını biliyordu. Tanrı, Nuh’un sunuşundan hoşnut kaldı. Onunla ve torunlarıyla bir antlaşma yaptı. Canlıları yok etmek için bir daha tufan göndermeyeceğine söz verdi ve şunu ekledi: ” Yeryüzü kaldığı sürece yaz ve kış , ilkbahar ve sonbahar ve gece ve gündüz olacak. “ “Antlaşmanın simgesi ne olacaktı ? “derseniz .Tanrı’nın yaşamamızı istediğini anımsatan ” gökkuşağı ” olacaktı.

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !

Yahve yire – RAB, sağlar.

Yahve nissi – RAB, sancağımdır. tanri sevgidir :dalga: