#31361
Anonim
Pasif

@mucizehal 10555 wrote:

benzetmen çok iyi ,çok güzel mecazlar yapmışsın ..şimdi alışverişlerimizde garanti belgesini elbette arıyoruz kaç yıl..sorusu geliyor aklımıza hemen.3 yıl dendi peki bu adamın kafasına yatmadı ben başka markalarada bir baksam dedi oda dediki 3 yıl olmadı başka marka sonunda daha fazla garanti süresi veren markayı tercih etti.şimdi anlatmak istediğimi anladınızmı hani tek marka olsada o markada güvensek ama okadar çok marka ve garatili ürünler varki..benim benzetmem de bu..şimdi peki o otobüsün şöförü ya(tabiri caizzse )hz Muhammetse eğer…bize garanti vermişse sizi cennete götüreceğim diye..
bakın arkadaşlar böyle benzetmeler yaparken karşılaşacağınız aksi görüşler olmasın çok basit ve kesinleikle karşılığı olan bir benzetme..
otobüsün şöförü hz isa hz muhammet hz davut vs vs hepsi olabilir herkes inandığı dine çekebilir…değilmi…

Sayın mucizehal,
günahlı birinin hiç bir garanti veremeyeceği gibi Muhammed’de hiç bir garanti veremez. Çünkü Muhammed’de günahlı biriydi. Bunu ben söylemiyorum. Kuran söylüyor. İsterseniz birlikte okuyalım: ‘Günahın için mağrifet (bağışlanma) dile…’ (Mü’min 55). Şimdi bu ayetten sonra Muhammed’den garanti isteyebilirmiyiz.

Rab İsa Mesih’e gelince…İncil’de yazıldığı gibi; ‘ Hanginiz bana günahlı olduğumu kanıtlayabilir?’ (Yuhanna, 8:46)

‘günahı bilmeyen Mesih’ (2.Korintlilr 5:21)

‘O günah işlemedi, ağzından hileli bir söz çıkmadı.’ (1. Petrus 2:22)

‘Kendisinde günah olmadığını bilirsiniz.’ (1. Yuhanna 3:5)

Bu örneklerden sonra yaptığınız benzetmenin ne kadar yanlış olduğunu gördüğünüzü umuyorum.
…….
Rab İsa Mesih diyor; YOL, GERÇEK VE YAŞAM BENİM, BENİM ARACILIĞIM OLMADAN KİMSE BABAYA GELEMEZ…

Selamette kalın.