ANASAYFA Forum HRİSTİYAN TÜRKLER Türklük, Hristiyanlik Türk’e Ve Islama Zararli Web Sitelerini Hacklemek Sevaptir Re: Türk’e Ve Islama Zararli Web Sitelerini Hacklemek Sevaptir

#29482
Anonim
Pasif

(tahminimizden çok daha fazla gizli imanlı olanlar var (müslümanlar içinde)

Hemfikir birilerini bulmak oldukça güzel bir şey :)))

Bazen çekiniyorum düşüncelerimi açmakta; çünkü yanlış anlışılabileceğimi düşünüyorum. Hemfikir birilerini bulunca bende rahatlıkla düşüncelerimi açıklıyabiliyorum.

Çok doğru bir noktaya deyinmişsiniz. ‘Gizli imanlı’ diye nitelendirdiğiniz insanların varlığına bende inanıyorum. Bazen insanlar bir şey yapıyorlar; ama ne yaptklarını bilmiyorlar. Örneğin ben müslümanım diyorlar; ama onların hayatlarına baktığımız zaman hiç de farkında olmadan Mesih İsa öğretilerinde yürüyorlar.

Bir örnek vermek istiyorum (Eğer vereceğim örnek kötyüse, mod arkadaş lütfen bu bölümü silsin)

Kendi çevremde gönülleri tertemiz müslümanlar tanıyorum. Bazen o kişilerle sohpet ediyorum ve iş insan öldürmeye gelince bu gönülleri temiz insanlar gerçekten de büyük içtenlikle adam öldürmeye karşı çıkıyorlar ‘Allah’ın yaratmış olduğu bir varlığı biz nasıl yok edebiliriz?’ diyorlar. Oysa ki İslam’da cihat denilen bir kavram vardır ve hepimiz bu cihatın ne olduğunu çok iyi biliriz.

Şartlar ne olursa olsun ‘Adam öldürmeyeceksin’ diyen Kutsal Kitaptır.

Bu gönülleri temiz insanlar her ne kadar Müslümanım deselerde bence Mesih İsa yolunda ilerliyorlar, sadece hangi yolda ilerlediklerinin farkında değiller…