ANASAYFA Forum HRİSTİYAN TÜRKLER Türklük, Hristiyanlik Türk’e Ve Islama Zararli Web Sitelerini Hacklemek Sevaptir Re: Türk’e Ve Islama Zararli Web Sitelerini Hacklemek Sevaptir

#29443
Anonim
Pasif

@sonsuzdiren 6653 wrote:

Sevgili kardeşlerim İslam’ı eleştirmenin Tanrı’ya yücelik vereceğini düşünmüyorum. İslam’ı eleştirmek yerine Tanrı Sözü Kutsal Kitap üzerinde yoğunlaşırsak Tanrı’nın hoşnut olacağına inanıyorum.

İslam ile ilgili birçok forumda inanç sahipleri İslam üzerinde ayrıntılı bilgiler vererek görüş alışverişinde bulunmaktadırlar.

HristiyanTürk forumda Tanrı bilgisi ile ilgili gerçekleri paylaşırsak forumun adında ve amacına daha uygun bir yaklaşım göstermiş oluruz. Forumda internet medyasından İslam ile ilgili bazı güncel haberler yorumsuz olarak alıntılanmaktadır; forumun İslam ile ilgisinin bununla sınırlı kalması gerektiğini düşünüyorum.

Sevgili kardeşlerim de bu konuda görüşlerini paylaşırlarsa yararlı olacaktır.

Rab’bin lütfu sizinle olsun.

İşte ben bu şekilde düşünmüyorum, düşünmememin de iki tane temel sebebi var.

Birincisi, eğer bu güne kadar İsa hep Hz.İsa diye anılmışsa; ama Kuran-ı Kerim’in kendisinde İsa Mesih sıfatıyla anılıyorsa bu sadece İslam’la sınırlı kalmaz ve bizide etikiler; çünkü İsa’nın Mesih sıfatıyla anılması gerektiğini söyleyen bizizdir; ama Mesih İsa’nın Mesih olmadığını, Hz.İsa olduğunu söyleyenler de Müslümanlardır.

İkincisi ise, kafadaki soru işaretlerinin giderilmesi taraftarayım.Bakın müslüman bir ülkede yaşıyoruz ve okul hayatımız boyunca hep din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri aldık.Yani bir şekilde çocukluğumuzdan beri İslam’la iç içe yaşadık.Daha sonra okuduk araştırdık ve doğru yolun Hristiyanlık olduğuna karar verdik.Tabi bu iş bu kadar kolay olmadı.Günlerce kafamızdaki soru işaretleriyle uykulardan uyandık, yanlış bir şeyler yapmaktan korktuk.İşte bu noktada İslam üzerine konuşmamız gerektiğini düşünüyorum.

Örneğin geçenlerde okuduğum ve gerçekten çok beğendiğim bir konu vardı.Benim ilk zamanlarımda olduğu gibi burada da bir arkadaşımızın kafasında soru işaretleri vardı, “eğer gerçek din Hristiyanlık ise neden Rab İslam’ın yayılmasına bu kadar izin vermişti, oysa ki engel olabilirdi” tarzında bir soru sormuştu.Sevgili Orhan Ant’ta o gün İslamın yayılmasını, Rab’le bir ilişkisinin olmadığını, Rabbin insana zeka verdiğini, doğruyu yanlışı seçebileceğini dile getirmişti ve satanizm örneğini vermişti.Satanizimin yayılmasını Rab mi istemişti?

İşte verilen bu örnek sanırım o arkadaşımızın kafasındaki soru işaretlerine kaldırmada oldukça yardımcı olmuştu.

Doğru yol Hristiyanlıktır; okuyan, araştıran her bilinçli kişi bu gerçekliği görebilir.İşte bazı şeyler bu kadar da basit olmuyor, çünkü kendi hayatımdan biliyorum.Hristiyanlığa yeni gönül vermiş bir kişinin kafasının içinde soru işaretleriyle yaşaması, yada yanlış bir şeyler yapmaktan korkması gerçekten de çok zor bir aşamadır.İşte bu noktada, onlara gerçekleri gösterip yardım etmemiz gerektiğini düşünüyorum.