#29840
Anonim
Pasif

İnsanların çoğu cehennemin varlığına inanmaz; çünkü onlara göre bugüne kadar cehenneme kimse gidip geri gelmemiştir.Eğer bir tahminde bulunmamız gerekirse, diyebiliriz ki; insanların yüzde ellisi cehennemin varlığına inanıyor; yüzde ellisi de inanmıyor.

Eğer ki, bir insan hayatını hiçbir şeyi umursamadan, kaygısız ve sorumsuzca yaşarsa ve bu yaşam tarzını bu şekilde devam ettirip, cehennemin varlığını inkar ederse, bu onun yanılgıda olduğunu gösterir. Şunu unutmamak gerekir ki, kesinlikle cehennem mevcuttur ve oraya gitmemek bizim elimizdedir. Eğer cehennem olmasaydı kaybedecek bir şeyimiz de olmazdı.

Mesih İsa yaşamı boyunca ” Cehennem ” sözcüğünü ” Cennet ” sözcüğünden daha fazla telaffuz etmiştir. Bu da gösteriyor ki, cehennem vardır. Mesih İsa insanlığı cehennem konusunda sürekli uyarmıştır.

” Eğer sağ gözün seni günaha sokarsa, onu çıkar at. Çünkü vücudunun bir üyesinin yok olması, tüm vücudunun cehenneme atılmasında iyidir. ” ( Mat. 5:29, 30 )

” Ama ben size diyorum ki, kardeşine karşı öfkelenen bir kişi yargılanmayı hak edecek. Kim kardeşine aşağılayıcı bir söz söylerse, Yüksek Kurul’un yargısını hak edecek. Kim kardeşine ahmak derse, cehennem ateşini hak edecek. ” ( Mat. 5:22 )

Devamı var.

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !

Yahve yire – RAB, sağlar.

Yahve nissi – RAB, sancağımdır. isasiyahbeyaz :papatya: :papatya: :papatya: