#29030
Anonim
Pasif

Tanrı’nın karakteri sevgi ve adalet, günaha karşı öfke ve merhamet arasında bir dengedir. Bu ilahi denge Yeni Anlaşma’da şu şekilde açıklanmıştır:

Bazılarının geçikmiş saydığı Rab, vaadini yerine getirmekte geçikmez; ama size karşı sabrediyor. Çünkü hiç kimsenin mahvolmasını istemiyor. Ne var ki, Rab’bin günü hırsız gibi gelecek. O gün gökler büyük bir gürültüyle ortadan kalkacak, maddesel ögeler yanarak yok olacak, yer ve yeryüzünde yapılmış olan her şey yanıp bitecek ” ( 2. Pe. 3:9-10 )

Petrus bu sözleri, kendileri henüz yeryüzünde yaşarken, İsa dünyaya dönmediği için, İsa’nın dünyaya asla geri dönmeyeceğine inanmaya başlamış kişilere yazmıştır. Petrus onları sabırlı olmaları için teşvik etmiş ve İsa’nın geri geleceğine dair vaadini yerine getireceğini, ama sabırlı olduğu için dünyaya geri gelmediğini, daha çok kişnin tövbe ederek, kendisini Kurtarıcıları olarak kabul etmelerine izin verdiğini söylemiştir.

Rab, adaletle hareket ettiğinde, yargısı kesin ve doğrudur. Taviz vermez. Ama son yargıya varmakta yavaş olmasını sağlayan sabrı,insanlara merhamet, sevgi ve bağışlamasını aramak için bir fırsat vermektir. ( M. Y. )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.:papatya: