#30182
Anonim
Pasif

Sevgili burç, yalnış anlaşıldım galiba. Ben konuyu iyi anladım.
Benim anlatmak istediğim Tanrı ya da Allah denerek kelimeler üzerinde bir tartışma yaratmak değildi amacım. Tabi ki gerçek ve diri olana YHVH’ya olan inancınız yüreğinizle bağlantılı olacak. Benim sayın abdulkadir ‘in yazısında yansıtığı ifadelerdi. Bir yandan Kutsal Kitap’da kendini anlatan diri ve yaşayan, etkinilklerini sürdüren bir Tanrı; diğer tarafta Kutsal Kitap harici. O zaman birçok tanrı var dünyada. Liberallerin ortaya koyduğu ya da varlığını sürdürdüğü ölü bir kiliseye mi ait olmak istersin yoksa yaşayan ve lutfu altında olacağın bir Tanrı’ya ait kiliseye mi ?

Sayın burç, protestanlar diye bir genelleme yapmışsınız. Hayır ,bu ifadenize de ben üzülerek söyleyeyim ki , katılmıyorum. Söylediğimiz ilahiler içinde, Allah sözcüğü geçmektedir. Hiçte bu sözcüğü ayıklamadam yürekten gelerek ilahilerde söylüyoruz.Örneğin, hiç ” Ayin-i Şerifi ” dinlediniz mi ? Benim çok hoşuma gider. Seslendiren de sayın Turgay ÜÇAL. Allah sözcüğü boldur. Demek istediğim, sözcüklerle ilgili bir soru değildi. Sayın abdulkadir’in yazısında vermeye çalıştığı var olanla var olmayanın durumunun sergilenmesi içindi. Rab’den dolayı insanlara saygı duymak, alçakgönüllü olmak başka şey, kör olan biz insanların gözünün önündeki perdenin daha da kalınlaştırılmasına engel olmak istemek başka şey.

Sayın burç sana asla kızamam. Bana inanlı olarak yakışmaz. Seni Rab’de çok seviyorum. Tabi ki hatam olduğu zaman, çekinmeden beni eleştirebilirsin. Bizler günahlı kişilikleriz. Her an hata yapma olasılığımız yüksek. Mükemmel değiliz. İçin rahat olsun. Benim eleştirmek istediğim, tekrar olacak ama, bizim için en büyük tehlike olan liberal düşünceler. Yani, ölü bir kilise olmayalım. Eleştirini, olumlu ya da olumsuz beklerim.

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

Lütuf, İsa mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !

Dünyayı kazansan ne yararı olur ? hac5 tanri sevgidir