Re: Sırat Köprüsü

#28551
Anonim
Pasif

izmirligizem;8184 wrote:
peki sevgili mod inanlılar bu dünytada suç işlemişse bunun bir cezası olması gerekmiyormu?yani yaptığı yanına karmı kalacak.haksızlık etmiş başkasının malını mülkünü almış biri isa mesihe inanıyor diye bir cezaya uğramıyacaksa burda yaradanın adaleti nerde kalıyor bu soruma lütfen cevap yazın.


Degerli kardesim size bir ornek vermek istiyorum,

Davut Bat-Seva diye bir kadinla zina yapar ve Tanri, Natan Peygamberi gonderip Davutun, GIZLI KALDIGINI DUSUNDUGU GUNAHINI YUZUNE SOYLETTIRIR. Ve soyle devam eder.

2.Samuel 12: 7-12 Bunun üzerine Natan Davut’a, “O adam sensin!” dedi, “Israil’in Tanrisi RAB diyor ki, ‘Ben seni Israil’e kral olarak meshettim* ve Saul’un elinden kurtardim.
Sana efendinin evini verdim, karilarini da koynuna verdim. Israil ve Yahuda halkini da sana verdim. Bu az gelseydi, sana daha neler neler verirdim!
Öyleyse neden RAB’bin gözünde kötü olani yaparak, onun sözünü küçümsedin? Hititli* Uriya’yi kiliçla öldürdün, Ammonlular’in kiliciyla canina kiydin. Karisini da kendine es olarak aldin.
Bundan böyle, kiliç senin soyundan sonsuza dek eksik olmayacak. Çünkü beni küçümsedin ve Hititli Uriya’nin karisini kendine es olarak aldin.
“RAB söyle diyor: ‘Sana kendi soyundan kötülük getirecegim. Senin gözünün önünde karilarini alip bir yakinina verecegim; güpegündüz karilarinin koynuna girecek.
Evet, sen o isi gizlice yaptin, ama ben bunu bütün Israil halkinin gözü önünde güpegündüz yapacagim!”

ve Davut hatasindan Tovbe eder,

2.Samuel12: 13 Davut, “RAB’be karsi günah isledim” dedi

Ve Ayetin devaminda Tanri`nin onu affettigini soyler, Peygamber Natan ..

Natan, “RAB günahini bagisladi, ölmeyeceksin” diye karsilik verdi,

Iste sordugunuz sorunun cevabi simdi geliyor, Tanri Davut`a sonsuz hayati vermekten vazgecmedi, ancak bak bu dunyada ne yapti..!!

2.Samuel 12: 14 “Ama sen bunu yapmakla, RAB’bin düsmanlarinin O’nu küçümsemesine neden oldun. Bu yüzden dogan çocugun kesinlikle ölecek.”

2.Samuel 12: 15-18 Bundan sonra Natan evine döndü. RAB Uriya’nin karisinin Davut’tan dogan çocugunun hastalanmasina neden oldu.
Davut çocuk için Tanri’ya yalvarip oruç* tuttu; evine gidip gecelerini yerde yatarak geçirdi.
Sarayin ileri gelenleri onu yerden kaldirmaya geldiler. Ama Davut kalkmak istemedi, onlarla yemek de yemedi.
Yedinci gün çocuk öldü.

Sanirim aradiginiz cevap burada var kardesim. saygilarimla