#29167
Anonim
Pasif

tanri sevgidir :kucak:

Tanrımız ne kadar sevecen, çocuklarını seven, koruyan, kayıran bir Baba.. Oysa çoğu insanlar Tanrı’yı korku veren, cezalandıran bir Tanrı olarak tanırlar. Tam tersine Rabbimiz sevgi dolu, merhametlidir. O’na Baba diyebiliyoruz, çünkü O bizim göksel babamızdır, bizleri O yarattı, bize şekil verdi.

Tanrı’mız, yukarıdaki şiirde dendiği gibi, başımızı dizlerine koyabileceğimiz, göğsüne yaslanabileceğimiz, bizi şefkatle seven, kucaklayan bir Baba.. O’na aitsek O’ndan korkmamıza hiç gerek yok! Ait değilsek o zaman O’na yaklaşmaktan, hayatımıza girmesine izin vermekten çekinmeyelim.

++++++++++++++++++++++++

Sevgili ziyaretçi, belki sen kendini çok günahlı ve kayıp biri olarak görüyorsun ve Tanrı’ya yaklaşmaya korkuyorsun. Hiç korkma, İsa Mesih günahlıları da seviyor, onları kurtarmak istiyor, kendisi kutsal olduğu için günahtan nefret ediyor. Olduğun gibi Rabbe gel, cesaretle O’na yaklaş.. O, seni asla geri çevirmeyecektir, tam aksine kollarını açmış seni bekliyor olacaktır. Günahlı olduğunu kabul ederek O’ndan bağış istersen seni anında affeder ve tertemiz yapar, üzerine doğruluk kaftanı giydirir. O’na ait olursun, O’nun elinden seni hiçbir güç koparamaz. Ne dünya, ne günah ne de Şeytan.

‘Baba’nın bana verdiklerinin hepsi bana gelecek ve bana geleni asla kovmam’ (Yuhanna 6:37).

‘Onlara sonsuz yaşam veririm; asla mahvolmayacaklar. Onları hiç kimse elimden kapamaz’ (Yuhanna 10:28).

Sevgiler
Suna