#30327
Anonim
Pasif

Çünkü savaşımız insanlara karşı değil, yönetimlere, hükümranlıklara, bu dünyanın karanlık güçlerine, kötülüğün göksel yerdeki ruhsal ordularına karşıdır. ( Ef. 6:12 )

İsa mesih aracılığıyla kötü ruhların üzerinde yetkimiz olduüğu için Tanrı’ya şükürler olsun. Pavlus’un bu ayette söylediğini, önceki bölümlerde yazdıkları ışığında anlamamız gerekir. Mesih’in aracılığıyla yetkiye sahip olduğumuzun farkına varmalıyız. Şeytanla olan savaşımızı daima onun üzerinde yetkiye sahip olduğumuzun bilincinde olarak sürdürmeliyiz; çünkü o yenilmiş bir düşmandır. Rab İsa Mesih onu bizim için yendi.

İmanlının yetkisi ancak birkaç imanlı tarafından bilinmektedir. Bazıları, şeytanın üzerindeki yetkinin sadece, Tanrı’nın kendilerine özel bir güç verdiği bazı seçilmiş kişilere ait olduğunu düşünürler. Bu doğru değildir; bu yetki Tanrı’nın tüm çocuklarına aittir.

Biz bu yetkiyi, ruhsal olarak yeniden doğduğumuz zaman alırız.İsa Mesih’e yeni yaratıklar olduğumuzda, Rab İsa Mesih’in adını miras alırız ve bu adı duada düşmana karşı kullanabiliriz. ( Devamı var.)

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !

Dünyayı kazansan neye yarar ? hac5 :elsalla: :elsalla: :elsalla: