#28741
Anonim
Pasif

@Rüzgar 20720 wrote:

Sevgili kkemal,
Vaftiz konusunda yukarıdaki bu sözlerine kesinlikle katılmıyorum, çünkü Kutsal Kitap’ın öğretisine tamamen ters düşüyor. Saba kardeşimiz bunu çok güzel açıklamış zaten. Kurtuluş İsa Mesih’e iman ile elde edilir. İyi işlerle değil, sevaplarla değil, eylemlerle değil ama sadece imanladır. İsa Mesih’i Rab ve kurtarıcısı olarak yaşamına alan ve günahlarından dönen herkes kurtulacaktır. Bu Tanrı’nın lütfudur.

Sevgilerimle

Sevgili kkemal,
Vaftiz konusunda yukarıdaki bu sözlerine kesinlikle katılmıyorum, çünkü Kutsal “””Kitap’ın öğretisine tamamen ters düşüyor. Saba kardeşimiz bunu çok güzel açıklamış zaten. Kurtuluş İsa Mesih’e iman ile elde edilir. İyi işlerle değil, sevaplarla değil, eylemlerle değil ama sadece imanladır. İsa Mesih’i Rab ve kurtarıcısı olarak yaşamına alan ve günahlarından dönen herkes kurtulacaktır. Bu Tanrı’nın lütfudur.””
Yazdığın tezat değil mi? İman koşulsuz inanmayı ve itaati gerektirmez mi? İman eden kişi nasıl olurda yoldan sapıp günah yola gider? günah ta ısrar edenin imanının samimi olduğundan bahsedebilirmiyiz? bence yazdığın şey gerçeği yansıtmıyor, bilakis imanla tezat geliyor.