#29864
Anonim
Pasif

@BURÇ 7830 wrote:

Sevgili mucizehal,

Mesih İsa’yı sevdiğinizi dile getirdiğinizde, hristiyanların sizi yadırgadığını söylüyorsunuz.Aslında olayın özü şu, Mesih İsa’yı neye göre seviyorsunuz?Kutsal Kitap’ta var olan Mesih İsa tasvirine göre mi seviyorsunuz, yoksa Kuran-ı Kerim’deki Mesih İsa tanımına göre mi seviyorsunuz?

Siz Mesih İsa’yı sevdiğinizi söylediğiniz zaman, Hristiyanların aklına otomatik olarak Kutsal Kitapta var olan Mesih İsa tanımı akıllarına geliyor ve bir Müslümanın bu şekilde düşünmesini garipsiyorlar.

İşte olayın özü bu.Bu iki cümle iyi anlaşıldığı taktirde, her şey ip söküğü gibi kendiliğinden gelecektir.

Ayrıca, dostluk ve sevgi kokan tüm cümlelerinize sonuna kadar katılmaktayımdır.Bu güzel düşüncelerinizden dolayı da size teşekkür ederim.

Tanrı sevgidir!

canım benim evet aslında doğru bir cümleyle neden yadırgandığımı anlatmışsın.ben isatı kuran_ı kerimin anlattı gibi seviyorum şuda bir gerçek ki kuran_ı kerim hz.isayı kötülemiyorki öyle güzel anlatıyorki sevmemek elde değil.siz ona tanrı diyip seviyosunuz bizse nebi deyip seviyoruz.hz.isa gelecek bir gün gelecek işte ozaman kimin tarafında olduğunu herkes görecek…o bizleri çok seviyo ben buna gönülden inanıyorum
sevgiyle kalın