#30907
Anonim
Pasif

Değerli Evangelist,

Düşüncelerinize kesinlikle katılmıyor olsamda, Mesih İsa imanlısı olduğunuz için sizinde düşüncelerinize saygım vardır.

İncilden örnekler verip konuyu tartışmaya dökmeye hiç gerek yok. Kimsenin Katolikleşmesi ya da Protestanlaşması için çabalamaya da gerek yok. En azından bunun yeri burası değildir.

Katolik kiliseyi sonuna kadar eleştirebilirsiniz. İnanın ki bana, gün gelir katolik kiliseyi ben bile eleştiririm. Hatta daha 4-5 gün önce katolik kilisenin Türkiye’deki laçkalığını eleştiren, ve bir kardeşimize Katolik Kiliseye gideceğinize Protestan Kiliseye gidin diyen bizzat bendim. Sizde okumuşsunuzdur bu mesajımı…

Yani sorun Katolik Kiliseyi eleştirmek ya da Katolik Kilisenin yanlışlarını ortaya koymak değildir.

Sorun haddimiz olmadan, kendimizi Tanrı sanıp, birilerini ya da bir grubu dinsiz diye suçlamaktır.

Katolik Kilisesinin bir yığın hatası vardır; ama bütün insanlar günahlıdır… Gelin Katoliklerin hatalarını eleştirelim… Bunu hep birlikte yapalım… Ama tutupta kendilerini bu denli Mesih İsa’ya adamış Katolikler var iken kalkıpta o insanlar için dinsizdir, imansızdır tarzı ifadeler kullanılıyorsa bu ne derece güzel bir hareket olur?

NOT: Dün geceden beri bana hitaben yazmış olduğunuz uzun cevaplar beni gerçekten çok sevindiriyor. Keşke zamanında da bu iletişimi kurabilseydik sizinle. Gerçekten de her zaman inanmışımdır Evangelist, her kötü durumun içinden bir güzellik çıkar… Tartışmalar, anlaşamamalar bizi uzun uzun yazmaya itti ve birbirimizi daha iyi anlayabildik :)